Laika ziņas
Šodien
Smidzina
Rīgā +6 °C
Smidzina
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Piensaimnieki

Izskan iecere veikalos ieviest atsevišķu plauktu Latvijā ražotiem piena produktiem

Lai aktualizētu diskusiju par piena nozares problēmām un to iespējamiem risinājumiem, 1. martā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) telpās notiks Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) organizētā diskusija Vai nākamajā simtgadē dzersim Latvijā ražotu pienu?. Tās mērķis – novērst situāciju, ka patērētāji veikalos nereti tiek maldināti par patieso piena produktu izcelsmes valsti, tostarp tiks diskutēts par priekšlikumu veikalos Latvijā ražotiem piena produktiem ieviest atsevišķu plauktu.

Piensaimniekiem un cūkkopjiem atvieglo iespēju bez sankcijām mainīt darbības veidu

Lai atvieglotu sarežģīto procedūru gadījumā, ja piensaimniecības un cūkaudzētāji krīzes dēļ vēlas pārorientēties uz citu lauksaimniecības veidu, veikti attiecīgi grozījumi normatīvajos aktos, saīsinot obligāto Eiropas Savienības (ES) projektu uzraudzīšanas periodu, paredz valdības apstiprinātās izmaiņas noteikumos Kārtība, kādā piešķir valsts un ES atbalstu lauku un zivsaimniecības attīstībai.

Piena iepirkuma cenu gūstā

Eiropas Komisijas (EK) lēmums piešķirt Latvijas piensaimniekiem teju 10 miljonus eiro vērtējams pozitīvi, taču ar konkrēto summu pietiks tikai pāris mēnešiem, lēš nozares pārstāvji. Daži saimnieki, cerot uz gaišu nākotni, savelk ciešāk jau tā šaurās jostas, bet citi, valdot emocijas, atvadās no gadiem iekoptā rūpala, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Piensaimnieks: Valstij jāpiemaksā septiņi līdz astoņi eirocenti par katru litru piena, lai zemnieki varētu izdzīvot

Piensaimniekiem nekavējoties vajadzīga valsts palīdzība, jo pie piena pašizmaksas 25-30 centi un tā iepirkuma cenas 12-18 centi ilgi izdzīvot vairs nebūs iespējams, aģentūrai LETA sacīja viens no lielākajiem Daugavpils novada piensaimniekiem, Daugavpils novada domes deputāts un Daugavpils novada lauksaimnieku apvienības biedrs Viktors Kalāns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide