Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kanālos ReTV un Sportacentrs.com pārraidīs izglītojamajiem paredzētu saturu

No 6.aprīļa virszemes televīzijā tiks radīts saturs skolēniem no 1. līdz 4.klasei, bet no 14.aprīļa - skolēniem, kas mācās 5. un 6.klasē. Iespējams, vēlāk saturs taps arī 9. līdz 12.klašu skolēniem.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aģentūrai LETA pavēstīja, ka no 6.aprīļa līdz 29.maijam darbadienās no plkst.9 līdz 13.40 kanālā ReTV tiks pārraidītas mācību stundas 1.- 4.klašu skolēniem, bet kanālā Sportacentrs.com TV no plkst.9 līdz 16.40 - mācību stundas 5., 6., kā arī 9. un 12.klašu skolēniem.

Ministre uzskata, ka šādu kanālu ieviešana ļaus jaunāko klašu skolēniem radīt klātbūtnes efektu, kā arī dažādot un atvieglot skolotājiem mācību procesa sagatavošanu, bet vecākiem dos noteiktu atbalstu, jo bērni mācību procesā būs iesaistīti ar televizora starpniecību, līdz ar to viedierīces būs pieejamākas pārējiem ģimenes locekļiem.

Vienlaikus ministre cer, ka šis projekts ļaus celt skolotāju profesijas prestižu un pierādīs, ka bērnus motivējoša izglītība ir iespējama.

Ministre informēja, ka šī projekta satura sagatavošanai un raidīšanai divu mēnešu laikā tiks iztērēti 365 208 eiro. 

Puse finansējuma paredzēta skolotājiem, kas sagatavos oriģinālo saturu.

Vaicāta, kā tieši plānota mācību norise, ministre skaidroja, ka kanāla darbība struktūra būs līdzīga stundu grafikam. Katru dienu plānots iesākt ar ievadu, ko iecerēts darīt dienas garumā, un katrai klasei būs savs laiks atvēlēts. Šuplinska informēja, ka audiovizuālais materiāls atgādinās klasi un viena nodarbība ilgs 20 minūtes.

Pēc ministres paustā, akcents tiks likts uz matemātiku, latviešu valodu, kā arī svešvalodu, mākslas un IT jomas priekšmetiem. Kanālā uzmanība tikšot veltīta arī interešu izglītībai, proti, bērni varēs sportot, kopīgi dejot, atcerēties dziesmu un deju svētku repertuāru, kā arī iemācīties un apgūt jaunas prasmes.

Bērniem būs iespēja arī mācīties mazākumtautību valodas, kas Latvijā radušas savas skolas, piemēram, baltkrievu, igauņu, lietuviešu, poļu un arī citas valodas.

Ministre atzina, ka aptauja par televizoru un virszemes televīzijas pieejamību skolēniem netiks veikta - katra pašvaldība zinot savu situāciju. Politiķe atzīmēja, ka izglītojošie kanāli būs skatāmi arī tiešsaistē un interneta arhīvā.

Ministrijā uzsvēra, ka projekts Tava klase risinās vairākas būtiskas problēmas, kas identificētas pirmajā attālināto mācību nedēļā. Viena no tām - nepieciešamība pēc kvalitatīvas mācību vides 1.-6.klašu skolēniem, kas, pēc ekspertu teiktā, nevar apgūt tik lielu mācību vielas apjomu patstāvīgi.

IZM domā, ka projekts atvieglošot attālināto mācību procesu ģimenēs, kurās ir vairāki skolēni, jo virszemes TV pārklājums ir 97% valsts teritorijas.

Šuplinska norādīja, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē taps izglītojošs kanāls Tava klase, kas tapis, pateicoties biedrībai Vecāki par labāku izglītību un citiem sadarbības partneriem. Projekta tehnoloģiskie partneri ir Telia Latvija un Veset, kas nodrošina TV kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā tavaklase.lv.

Šādu inovatīvu pieeju, veidojot mācību kanālus ārkārtas situācijā, nodrošinot attālinātās mācības, izmanto arī vairākās citās Eiropas valstīs, piemēram, Čehijā, Spānijā, Francijā, Horvātijā, Rumānijā, Slovākijā un Slovēnijā.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

papildināta visa ziņa

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas