Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Karjeras plānam un ierosmei

Starptautiskajā izstādē Skola – mācību iespējas un profesiju "pielaikošana".

Šīs nedēļas nogalē – no 1. līdz 3. martam – Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Rīgā norisināsies vērienīgā izglītības izstāde Skola. Tā notiks jau 25. gadu un sola aktuālāko informāciju par visdažādākajām mācību iespējām. 

Izstādē piedalīsies vairāk nekā 140 dalībnieku: valsts un privātās augstskolas, profesionālās izglītības kompetences centri – koledžas, tehnikumi un profesionālās vidusskolas –, mācību centri u. c., kas jauniešiem un citiem mācīties gribētājiem prezentēs vairākus simtus izglītības programmu un dažādu nozaru mācību kursus. 

Augstskolas informēs par uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām un ārpusstudiju aktivitātēm, kā arī prezentēs jaunās 2019./2020. mācību gada studiju programmas. Tā, piemēram, Rīgas Stradiņa universitātē jaunums ir profesionālā bakalaura studiju programma Veselības psiholoģija un starpdisciplinārā maģistra studiju programma Veselības komunikācija. Biznesa augstskola Turība piedāvā jaunu akadēmisko bakalaura studiju programmu Sporta komunikācija, kurā varēs apgūt nepieciešamo, lai kļūtu par sportistu aģentu, komandas menedžeri, sporta žurnālistu vai analītiķi, lielu sacensību rīkotāju vai producentu. Tāpat Turība nupat kā izveidojusi akadēmisko maģistrantūras programmu Komunikācija digitālajā vidē, akadēmisko bakalaura studiju programmu Biznesa komunikācija, kā arī bakalaura studiju programmu Datorsistēmas. Transporta un sakaru institūts aicinās studēt jaunā bakalaura programmā Robotika, savukārt Banku augstskola kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti īstenos studiju programmu Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas, kas sagatavos starpdisciplinārus FinTech nozares profesionāļus. Ventspils Augstskolā līdzšinējā maģistra studiju programma Juridisko tekstu tulkošana pārtapusi programmā Lietišķo tekstu tulkošana, bet Rīgas Juridiskajā augstskolā tapusi jauna maģistra programma Tehnoloģiju tiesības. 

Izstādē varēs iepazīt arī mācību iespējas, ko jauniešiem gan pēc 9. klases, gan pēc vidusskolas piedāvā profesionālās izglītības iestādes. Lai gūtu priekšstatu par dažādām profesijām, Skolas apmeklētāji varēs izmēģināt roku vienā vai otrā arodā, "pielaikojot" kuģa stūrmaņa, mediķa, karavīra u. c. profesiju.

Bet, ja nākotnē iecerētas mācības ārvalstīs, izstādē Skola varēs uzzināt vairāk par izglītības iespējām Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Kanādā, Vācijā, Dānijā, Šveicē, Lielbritānijā, Francijā, Nīderlandē un citās valstīs, konsultējoties pie starptautisko izglītības aģentūru, centru un nevalstisko organizāciju speciālistiem. Būs pieejama informācija arī par starptautisko eksāmenu kārtošanu, skolēnu vasaras valodu nometnēm ārzemēs, inovatīviem mācību papildlīdzekļiem un jaunākajām mācību tehnoloģijām.
Sīkāk – www.bt1.lv/skola.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdība atbalsta Ķekavas apvedceļa būvniecību(3)

Valdība otrdien atbalstīja Ķekavas apvedceļa būvniecību kā pirmo nozīmīgo industriālo publiskās un privātās partnerības (PPP) projektu Baltijā, kas tiks īstenots pēc "projektē-bū...

Baltkrievija uz svaru kausiem(23)

"Katliņš vārās," tā par notikumiem Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarējis līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko, saka vairāki Dienas uzrunātie ārpolitikas ekspert...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas