Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Karjeras Diena

Katrs jauns projekts pārbauda varēšanu

Skonto Plan projektu vadītāja Elīna Liepiņa priecājas, ja izdodas paveikt šķietami neiespējamo. Viņa atzīta par Gada sievieti būvniecībā 2020.

Pasaule, kas vilina

Gandrīz 2/3 jauniešu vēlētos kaut kad padzīvot citā valstī.

Daudzas sejas un visas – svarīgas

Atzinība, ko darba ņēmējs saņem no darba devēja, var izpausties gan naudā un citos praktiskos labumos, gan tādās nemateriālās lietās kā atbildības uzticēšana, uzklausīšana vai elementārs "paldies" par paveikto. Pat ja strādājam, lai pelnītu, nošķirt, kuras no šīm atzinības izpausmēm mūsu kā darbinieku labsajūtai ir svarīgākas, laikam jau būs pagrūti. Turklāt pandēmijas laiks un ar to saistītā pārkārtošanās uz attālinātu darbu ir ieviesusi jaunus aspektus arī tajā, kas liek darbiniekiem justies novērtētiem un kā darba devēji šo atzinību var izrādīt.

Degsme mazliet mazāka

Nerealizēta biznesa ideja Latvijā ir vairāk nekā trešdaļai jeb 39% iedzīvotāju, turklāt katrs trešais arī norāda, ka nākotnē vēlas dibināt savu uzņēmumu. Tas noskaidrots šīsvasaras pētījumā, kas kopā ar kompāniju Norstat tika veikts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) konkursa Ideju kauss ietvaros.

Novērtē stabilitāti

Darba ņēmēji Latvijā arī pandēmijas apstākļos lojalitāti pret saviem darba devējiem kopumā saglabājuši iepriekšējā gada līmenī, rāda pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar regulāri veiktais pievilcīgāko darba devēju tēla pētījums Baltijā. Līdzīgi kā pērn, arī šogad vairums (66%) strādājošo nākamo 12 mēnešu laikā neapsver iespēju mainīt savu pašreizējo darba devēju. Atvērti jauniem profesionālajiem izaicinājumiem ir 24% strādājošo, lai gan jaunām vakancēm pieteikušies tikai 7% strādājošo un 17% studentu.

Process bez noslēguma

Iedzīvotāju zināšanu un prasmju pilnveidošana ir jautājums, kas Covid-19 izraisītās krīzes apstākļos kļuvis īpaši aktuāls, tāpēc Ekonomikas ministrija uzsākusi sabiedrības informēšanas kampaņu Esi konkurētspējīgs! Uzdrošinies mācīties mūža garumā!.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide