Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijā 83% iedzīvotāju autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā vērtē kā apmierinošu

Latvijas autoceļu uzturēšanas kvalitāti vasarā kā labu vai viduvēju vērtē 83% iedzīvotāju, bet ziemā - 72% iedzīvotāju, liecina VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) veiktā aptauja, kurā analizēta iedzīvotāju informētība par Latvijas autoceļiem un to uzturēšanu.

Aptaujā arī secināts, ka 45% iedzīvotāju brauc ar auto katru dienu vai vismaz vairākas reizes nedēļā.

Attiecībā uz aptaujāto informētību 75% respondentu atzinuši, ka zina vai ir dzirdējuši par ceļu uzturēšanas prasībām, 55% aptaujāto ir pamanījuši LAU tehniku aplikācijā Waze vai VAS Latvijas valsts ceļi interaktīvajā kartē, bet 54% aptaujāto ir iepriekš pamanījuši informāciju par autoceļu ikdienas uzturēšanas darbiem. Kopumā 52% aptaujāto ir svarīgi regulāri saņemt informāciju par uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu ikdienā. 

LAU pārstāvis Edgars Žilde norādīja, lai uzlabotu saziņu un atgriezenisko saiti ar valsts autoceļu lietotājiem, pagājušajā gadā LAU sadarbībā ar Latvijas valsts ceļu Satiksmes informācijas centru ieviesa centralizētu sistēmu kā sekot līdzi ceļu lietotāju sniegtajai informācijai par situāciju uz valsts autoceļiem. Tādējādi arī LAU var operatīvāk reaģēt un novērst sarežģījumus uz valsts autoceļiem, kā arī informēt autoceļu lietotājus par ikdienas uzturēšanas darbu izpildi.

Vienlaikus aptaujā 93% atzinuši, ka nekad nav ziņojuši par autoceļu stāvokli, rakstot sociālajos tīklos, zvanot uz informatīvo tālruni vai izmantojot citus saziņas kanālus, savukārt no tiem, kuri ir ziņojuši, 53% atzinuši, ka problēma, par kuru tie informējuši, ir novērsta. 

Salīdzinot ar 2017.gadu, aptaujāto skaits, kuri ikdienā biežāk izmanto valsts autoceļus, audzis par 11%, veidojot 62% autobraucēju. Lielākais vairākums jeb 89% respondentu ikdienā biežāk izmanto autoceļus ar asfalta segumu, lai gan 40% no autobraucējiem katru dienu vai vismaz dažas reizes nedēļā brauc arī pa grants ceļiem.

Savukārt, skatoties no ceļa zīmju izvietojuma, redzamības, ceļmalu un ceļa nodalījumu joslu pārredzamības, lielākā daļa jeb 72% aptaujāto minējuši, ka jūtas droši, pārvietojoties pa ierastajiem ikdienas maršrutiem.

Aptauju veikta šogad jūlijā sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Tiešo interviju veidā respondentu dzīvesvietās aptaujā piedalījās 1017 cilvēki visos Latvijas reģionos. 

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbu uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9092 kilometri autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometri ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijā atklāti 17 jauni Covid-19 gadījumi(9)

Pagājušajā diennaktī, veicot 2402 Covid-19 testus, Latvijā atklāti 17 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas