Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijā aptur zāļu Rigvir reģistrāciju

Līdz neatbilstību novēršanai Zāļu valsts aģentūra (ZVA) apturējusi zāļu Rigvir šķīdums injekcijām reģistrāciju, aģentūra LETA uzzināja iestādē. ZVA skaidroja, ka šī gada laikā tika konstatēti kvalitātes defekti vairākām Rigvir sērijām, tādēļ tika apturēta šo zāļu izplatīšana. Uzņēmums, kas zāles Rigvir reģistrējis - SIA Latima -, joprojām nav noteicis konkrētu, viennozīmīgu neatbilstības cēloni konstatētajam kvalitātes defektam, skaidroja ZVA.

Tāpat aģentūrā norādīja, ka uzņēmums arī šo zāļu pēcreģistrācijas periodā nav izpildījis normatīvos aktos noteiktos pienākumus un aktualizējis zāļu reģistrācijas dokumentāciju. Šī iemesla dēļ ZVA apturējusi Rigvir zāļu reģistrācijas apliecības darbību līdz neatbilstību novēršanai. Šobrīd uzņēmumam noteikti vairāki pienākumi, lai atjaunotu zāļu reģistrāciju.

Tikmēr Veselības inspekcijā (VI) ar lūgumu ļaut turpināt terapiju ar Rigvir vērsušies 38 pacienti, piecas ārstniecības iestādes un 16 onkologi, ģimenes ārsti, onkologs-ķīmijterapeits, imunologs un dermatologs.

Reaģējot uz 38 pacientu un ārstu pieprasījumu, VI atļāvusi izplatīt vienu zāļu Rigvir sēriju melanomas pacientiem, kuriem ārstēšana ar šo medikamentu jau sākta.

Inspekcijā norādīja, ka Ministru kabineta noteikumos paredzēta kārtība, kas nosaka, ka ārkārtas apstākļos izņēmuma gadījumā var atļaut piegādāt zāles pacientiem, kas ar tām jau tiek ārstēti. Vienlaikus VI uzsver, ka ārstēšanu ar šīm zālēm nedrīkst sākt jauniem pacientiem.

VI norādīja, ka līdzšinējo pacientu ārstēšanai minēto zāļu sēriju drīkst lietot tikai pēc tam, kad ārsts ir stingri izvērtējis to lietošanas guvumu un risku katram pacientam individuāli. Pirms Rigvir parakstīšanas pacients jāiepazīstina ar informētās piekrišanas dokumentu un tajā ietverto brīdinājumu. Tāpat ārstam un pacientam obligāti jāparaksta informētās piekrišanas dokuments, apliecinot, ka viņi ir iepazinušies ar riskiem, kas saistīti ar zāļu lietošanu, kuras nav testētas ar reģistrācijas dokumentācijā apstiprināto metodi.

Inspekcija aicina - cik vien iespējams drīz, ārstam jāpārvērtē līdzšinējo pacientu ārstēšana un Rigvir jānomaina pret atbilstošu cita veida terapiju.

VI norāda, ka ārsti jaunāko informāciju attiecībā uz Rigvir saņems speciālā vēstulē veselības aprūpes speciālistiem.

Kā skaidroja VI, šī Rigvir sērija ražota 2019.gada janvārī un pēc testēšanas rezultātiem atbilst kvalitātes prasībām, taču kvalitātes pārbaude veikta ar metodi, kas nav atbilstoši izvērtēta un apstiprināta. Līdz ar to pieņemts lēmums, ka šīs zāļu sērijas Rigvir lietošana ir atļauta, ārstam un pacientam uzņemoties pilnu atbildību par izvēli turpināt ārstēšanu ar šīm zālēm.

Inspekcijā atgādināja, ka zāļu apmaksa caur valsts zāļu kompensācijas sistēmu Rigvir netiek piemērota.

VI arī norādīja, ka pacienti, kuri līdz šim lietojuši Rigvir, aicināti vērsties pie sava ārstējošā ārsta, lai saņemtu informāciju par turpmāko ārstēšanu.

Rigvir ir vīrusu izcelsmes bioloģiskas zāles, kas paredzētas melanomas ārstēšanai. Saskaņā ar ZVA 2019.gada 18.martā saņemto SIA Latima vēstuli uzņēmums pēc savas iniciatīvas ir pieņēmis lēmumu uz laiku apturēt zāļu Rigvir izplatīšanu Latvijā, saglabājot spēkā esošo reģistrāciju.

Top komentāri

Alla Borisovna
A
Nu ko, BIG PHARMA ir uzvarējusi?
nja
n
ļoti ātri var iznīcināt kaut ko, ja vajag
dana
d
kamēr pašus slimība nav ķerusi nesapratīs
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas