Laika ziņas
Šodien
Migla

Zāļu tirgus

Zāļu lieltirgotavām obligāti būs jāuzrāda medikamentu krājumi

Lai pārraudzītu zāļu krājumus valstī, laikus konstatētu zāļu nepieejamības riskus, kā arī novērstu zāļu mākslīgas nepieejamības situācijas, turpmāk lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti būs jāveic tikai elektroniskā formātā, liecina otrdienas valdības pieņemtie grozījumi noteikumos.

Doma laukumā darbosies tradicionālais Zāļu tirgus

Līgo svētku ieskaņās Rīgā jau tradicionāli Doma laukumā amatnieku darinājumus varēs iegādāties _Zāļu tirgū. _Šogad tajā savu produkciju piedāvās 300 amatnieki, Jāņu zāļu, siera, maizes, dārzeņu, zivju, gaļas un medus tirgotāji, kuru produkciju Vecrīgas centrālajā laukumā varēs iegādāties un nobaudīt 22. jūnijā Doma no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Sāk pārbaudi par zāļu ražotāja, iespējams, uzpirktajiem ārstiem

Veselības inspekcija uzsākusi pārbaudi par zāļu ražotāja, iespējams, uzpirktajiem ārstiem, svētdienas vakarā vēstīja "Nekā personīga". Raidījuma rīcībā nonākuši dokumenti, no kuriem secināms, ka, nozīmējot pacientiem konkrētus medikamentus, ārsti no zāļu firmas pretī ir saņēmuši dāvanas.Materiāli par iespējamo ārstu komerciālo uzpirkšanu tika nodoti Veselības ministrijai (VM), bet Veselības inspekcija jau sākusi pārbaudi.

260 zālēm recepti varēs izrakstīt arī citas specialitātes ārsti

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) pieņēmusi lēmumu mainīt zāļu klasifikāciju lielai daļai medikamentu, uz kuriem līdz šim attiecās recepšu izrakstīšanas ierobežojumi. Turpmāk pacienti varēs saņemt šo zāļu receptes ne vien no ārsta speciālista, bet arī no citas specialitātes ārsta.

Stradiņa slimnīca: zāļu piegāde netiks pārtraukta

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcai izdevies nokārtot "pārpratumu" ar lielāko zāļu lieltirgotavu _Recipe Plus _par medikamentu piegādi Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcai un zāļu piegāde tiks nodrošināta, aģentūrai LETA skaidroja slimnīcas finanšu direktors Modris Dzenītis. _Recipe Plus _iepriekš paziņojusi, ka zāles nepiegādās, jo slimnīca nav rīkojusies, lai samazinātu 900 000 latu lielo parādu.

Aizliedz tirgot zāles pašapkalpošanās plauktos

Valdība atbalstījusi Veselības ministrijas ierosinājumu aizliegt pārdot bezrecepšu medikamentus pašapkalpošanās plauktos aptiekās. Tāpat stingrāk tiks regulēta zāļu reklamēšana.

Latvijā nav vienotas prakses honorāriem par zāļu kliniskajiem pētījumiem

Farmācijas kompāniju finansēto klīnisko pētījumu skaits Latvijā pēdējos gados pieaug un pērn kopumā valstī notika 251 pētījums, noskaidrojis laikraksts Diena. Cik lieli ir ieņēmumi ārstiem un slimnīcām, uzzināt nav iespējams, jo tas ir ārsta un pētījuma sponsora abpusējs darījums. Atbildīgās valsts iestādes galvenokārt kontrolē pētījumu norisi, lai neciestu pacienti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide