Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

LPS: Pašvaldībām palikuši neatbildēti jautājumi par jauno pedagogu atalgojuma modeli

Gatavojoties jaunajam pedagogu atalgojuma modelim, pašvaldībām joprojām ir jautājumi par pedagogu piesaisti un atalgojuma koeficientiem, secināts Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pirmajā valdes sēdē pēc jaunā sastāva apstiprināšanas.

LPS aģentūru LETA informēja, ka pašvaldību pārstāvji sēdē diskutēja par Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto pedagogu atalgojuma modeli un pašvaldību budžeta vajadzībām 2022.gadā.

Uzklausot izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) un finanšu ministra Jāņa Reira (JV) sniegto informāciju par plānoto pedagogu atalgojuma modeli, kas paredz mērķdotāciju sadali nodot pašvaldību rokās, LPS valdes locekļi pozitīvi novērtēja ministrijas piedāvājumu. Vienlaikus pašvaldībām joprojām ir virkne neatbildētu jautājumu, tostarp par pedagogu piesaisti, skolu tīkla sakārtošanu un atalgojuma koeficientiem.

Par jauno pedagogu atalgojuma modeli diskusijas LPS turpināsies tuvākā mēneša laikā, apkopojot plānošanas reģionu viedokli, lai tos izskatītu LPS Izglītības un kultūras komitejā un paustu vienotu nostāju.

Savukārt, gatavojoties sarunām ar Finanšu ministriju un Ministru kabinetu par ikgadējo vienošanās un domstarpību protokolu, valde pārrunāja turpmākos soļus, lai diskusijās panāktu pēc iespējas labākus risinājumus pašvaldībām.

"Valdē bijām vienisprātis, ka tikai paužot kopīgu viedokli, nevis katram atsevišķi, mēs varam panākt vislabāko rezultātu sarunās par nākamā gada budžetu," komentēja LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Lai pašvaldības varētu plānot savu attīstību un pildīt saistības, ir nepieciešama pastāvīga, stabila un prognozējama nodokļu ieņēmumu bāze vismaz vidējā termiņā, uzskata LPS vadītājs. Tāpat esot jāievēro proporcionalitātes princips starp valsts un pašvaldību finanšu iespējām.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

In Memoriam. Miervaldis Mozers (1953-2021)

13. oktobra vakarā apstājas Cicerona balvas žūrijas atbildīgā sekretāra Miervalda Mozera sirds. "Cicerona balvas ieguvēji, pat klusējot, runā," - tā 2014.gada janvārī, Saeimas Sarkanajā zāl...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas