Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

LTA pauž bažas par maza izmēra suņiem veikalos

Pēc Latvijas Trigotāju asociācijas (LTA) vadītāja Henrika Danušēviča paustā pēc tikšanās ar Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvjiem secināms, ka daudzus pircējus satrauc mazie sunīši, kurus īpašnieki ņem līdzi, veikalos pērkot pārtiku.

"Daudzus pircējus satrauc patlaban savairojušies mazie sunīši, kurus īpašnieki ņem līdzi pērkot pārtiku," teikts LTA izplatītajā pārskatā par pārtikas izplatīšanas uzraudzību.

"Ne vienmēr tirgotāji spēj laikus pamanīt šos mazos dzīvniekus un aicināt ar tiem veikalā neienākt, kā to paredz prasības. Rezultātā no suņiem rodas piesārņojums, kas rada risku pārtikai pārējiem pircējiem. Tirgotāji aicina suņu īpašniekus cienīt līdzpilsoņus un neiet iepirkties kopā ar mājdzīvniekiem," norāda Danušēvičs.

Tāpat Danušēvičs pauž viedokli, ka valsts beidzot pieņēmusi saprātīgus noteikumus attiecībā uz medicīniskajām pārbaudēm pārtikas apritē strādājošajiem. Turpmāk pārbaude veicama tikai pie sava ģimenes ārsta pirms darba uzsākšanas. Par atkārtotām pārbaudēm lemj darba devējs, novērtējot darbinieka veselības stāvokli vai atkarībā no sarežģītības veicamajā darbā ar pārtiku. It sevišķi ēdinātājiem ir jābūt uzmanīgiem. Tā nesen kādā viesu namā īpašnieks ļāva ēdienu gatavot saslimušam pavāram, kā rezultātā saslima viesi un kāzu ceļojuma vietā līgava ar līgavaini nokļuva slimnīcā.

Tikšanās laikā secināts, ka tirgotājus un PVD satrauc tas, ka pašvaldības nevēlas informēt kontrolējošās institūcijas par izsniegtajām pārtikas tirdzniecības atļaujām. Rezultātā izbraukuma tirdzniecība ar gaļas, piena un citu produktu izplatīšanu notiek bez atbilstošām atdzesēšanas iekārtām, kā arī norit importēto augļu un dārzeņu nelegāla tirdzniecība.

Savukārt LTA apņēmās atkārtoti informēt ēdinātājus par nepieciešamību norādīt alergēnus ēdienkartēs. Tirgotājiem jāpievērš uzmanība pamatprodukta sastāvdaļas produktu marķējumā. Piemēram, ja produkts saucas Piena kliņģeris, tad marķējumā jānorāda piena īpatsvars produktā.

Top komentāri

TrollisJT
T
Dzīvnieku mīlētājiem diez ko nevedas ar cilvēku mīlēšanu.
ļuļa
ļ
mani ne visai satrauktu ja to suni vestu līdzi pavadā, bet nē tak, iesēdina pārtikas ratos, kur citi liek maizi, un vizina kā ercenu. atklāti sakot, cūkas ne cilvēki, un nav ko teikt, ka lieveikali nepamana. cik reizes ulmaņa gatves maksimā redzēts, ka šitāds ratos sēdošs suns vizinās deguna priekšā apsargam, bet tas neko nesaka.
euro
e
pretīgi ejot veikalos tos blusu suņus visu laiku redzēt, un tie vientuļie babiesi nezin ka izrādīties. Labak mazgājušās būtu
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas