Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

LTV: Vides dienests un Latvijas pasts nevēlas maksāt par iebraukšanu Jūrmalā

Nav taisnīgi, ka par valsts noteikto uzdevumu izpildi mums ir jāpiemaksā - tā, kārtējo gadu 1. aprīlī Jūrmalā sākoties maksas caurlaižu režīmam, uzsver Valsts vides dienesta un Latvijas pasta darbinieki. Kā nojaušams, viņiem Jūrmalā jāiebrauc darba pienākumu dēļ, taču pašvaldība atļaujas nedod, pirmdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.

Latvijas pasts uzsver – iebraukšanas maksu piemērošana sadārdzinās pakalpojuma izmaksas pārējiem iedzīvotājiem, tikmēr vides dienests naudas trūkuma dēļ nolēmis ierobežot zvejas kontroli Lielupē.

Viens no iebraukšanas maksas mērķiem ir mazināt auto plūsmu Jūrmalas vēsturiskajā centra teritorijā, kā arī rūpēties par gaisa kvalitāti. Lai arī pašvaldība ir noteikusi, ka bez maksas Jūrmalā var iebraukt operatīvais transports, vairākām valsts iestādēm un uzņēmumiem, lai arī ar atlaidi, ir jāmaksā par iebraukšanu pilsētas teritorijā. Daudzus šī kārtība neapmierina.

Šobrīd maksa par iebraukšanu pilsētā ir divi eiro diennaktī. Ja valsts iestāžu vai uzņēmumu darbiniekiem Jūrmalas centrā jābrauc darba darīšanās, viņiem iespējams saņemt 50% atlaidi. Daudzi gan uzskata, ka šī situācija ir absurda, vieni no tiem – Valsts vides dienesta inspektori, kuri kontrolē zvejas noteikumu ievērošanu.

“Mums jāpērk caurlaide. Mēs to nedarām. Kopš ieviesa caurlaides, Vides dienesta inspektori to posmu no Lielupes ietekas jūrā līdz Jaundubultiem praktiski nekontrolē,” raidījumam Panorāma stāstīja dienesta inspektors Gints Zemitāns.

"Videi vispār ir maz līdzekļu, un vēl tagad - maksāt pašvaldībai, ka es veicu savus pienākumus….” viņš pauda.

Maksa par iebraukšanu tiekot prasīta arī tad, ja inspektoriem jādodas uz Jūrmalu izsaukumos. Pērn kāds inspektors maksas zonā bija iebraucis divas reizes un nu gaida lēmumu par sodu. Vides dienests Jūrmalas domei lūdzis bezmaksas caurlaides 2017. gadā, taču pašvaldība piedāvājusi vien to atlaidi.

Neapmierināts ir arī uzņēmums Latvijas pasts.

“Mēs uzskatām, ka tas ir nepieņemami, ka Jūrmalas dome piemēro Latvijas pastam šo maksu kā universālā pakalpojuma sniedzējam, jo mēs sniedzam universālo pasta pakalpojumu, kas mums noteikts kā valsts saistības. Mēs nevaram izvēlēties, piemēram, nebraukt Jūrmalas pilsētā un nesniegt šo pakalpojumu,” norādīja Latvijas pasta pārstāve Gundega Vārpa.

Latvijas pasts domei lūdzis bezmaksas caurlaides, taču tās nesaņēma. Uzskatot, ka likums ir uzņēmuma pusē, Latvijas pasta darbinieki pērn nemaksāja par iebraukšanu.

Šomēnes strīdu starp uzņēmumu un domi, kura nesamaksāto sodu veidā no Latvijas pasta grib piedzīt 30 000  eiro, skatīs Administratīvā tiesa. Kompānijā arī piebilst, ka izmaksas par caurlaidēm dārgāku tarifu veidā tagad gulsies uz pārējo Latvijas sabiedrību. Pati Jūrmalas dome neko mainīt neplāno.

“Pašreiz nav plānots pārskatīt minētos noteikumus. [..] Tas vienlīdz vienādā veidā attiecas uz visiem transportlīdzekļiem, kas iebrauc Jūrmalā, lai atslogotu šo tranzīta plūsmu,” norādīja Jūrmalas domes pārstāve Elita Cepurīte.

Pērn Jūrmalas dome par iebraukšanas atļaujām iekasējusi 2,9 miljonus eiro. Līdzīgs ieņēmumu apmērs plānots arī šogad.

.

Top komentāri

trusis nejaukais
t
aa ha ha Latvijas pasts manupraat vareetu elementaari to krievu gubernju atstaat bez pasta suutiijumiem! Vai otrs variants - no katra suutiijuma adresaata iekaseet iebraukshanas maksu un taadaa veidaa pat labi nopelniit. ja adresaats nav maajaas vai neveelas maksaat - lai pats brauc uz latvijas pasta nodalju Riigaa. Eleganti!
VVZ
V
Jūrmalas bratva viennozīmīgi ir jāatstāj bez pasta pakalpojumiem. Vides dienests brauc uz drāšanu, tāpēc lai maksā- ja gribi izpildīt soda naudu plānu- maksā! Un te nu redzam, ka trulā valsts pārvalde, atļaujot nariku un bratvas pilsētai iekasēt, ir griezusi pati sev rīkstes.
Imanta-Babīte-Rīga
I
Katru dienu tūkstošiem jūrmalnieku auto neko nemaksājot drāžas cauri Babītei un iebrauc Rīgā, kas ir daudz, daudz reižu piesārņotāka un pārblīvētāka par Jūrmalu. Pēc tam vakarā viņi drāžas atpakaļ. Bet tad, kad kāds rīdzinieks vai Babītes iedzīvotājs grib iebraukt Jūrmalā, viņiem par to ir jāmaksā. Tas nav godīgi! Risinājums - vai nu atcelt caurlaides Jūrmalā, vai ieviest jūrmalnieku automašīnām maksas caurbraukšana Babītei un iebraukšanai Rīgā!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi(12)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas