Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Metropolīts Aleksandrs: Krievu valodai Latvijā vajadzētu būt sabiedriski nozīmīgai

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
ess
e
Ja Dievs ir debesīs,tad metropolīt (nerakstu ar lielo burtu),viņš tevi sodīs-nedari otram to,ko negribi lai nodara tev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Latviete
L
Šī valsts ir LATVIJA, un tās vienīgā valsts valoda ir LATVIEŠU. Mūžīgi mūžos. Āmen. Kurš vārds nav saprotams??!!
Vidvuds Beldavs
V
Ir Latvijas krievu izcelsmes iedzīvotāju interesēs ka Latvija ir neatkarīga, demokrātiska valsts kas ir orientēta uz rietumiem. Tas ir drošākais ceļš uz augstāku labklājību visiem kas šeit dzīvo. Ja 18. februarī lielais vairums no krievu izcelsmes Latvijas pilsoņiem balsot pret krievu valodu kā valsts valodu, tas liktu saprast Maskavas kungiem ka ar Latviju ir jāieved normālas valstiskas attiecības jo pilnīgi saprast ka Latvijas ceļš ir neatgriezenisks uz neatkarību un demokrātiju. Tad saprastu ka divas valsts valodas politika Latvijā ir nejedzīga politika ko tikai nejēgas atbalsta.
Vidvudam
V
Attopies taču ,ārzemniek,labi būtu , sapņot visiem atļauts ,bet atceries,ka viņi dzīvo cit;ā informatīvā telpā.Un tas ir noteicošais vinu informētībai.
 • 0
 • 0
AndrisO-o
A
Sodien LR1-krustpunktā,pie bezmugurkaulnieka,un vāvuļotājaTomsona.
 • 0
 • 0
lux
l
nenoniecināt arī krievu valodu, jo tā ir liela kultūras un zinātnes valoda, kurā ir pārtulkotas visas pasaules nozīmīgākās grāmatas. ----------------------------------------------------------- Kāds sakars tam, ar to, ka okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie un viņu pēcteči pieprasa kreivu valodau par otru valsts valodu. Nu tik daudz jau vajadzētu saprast, ka tās ir divas dažādas lietas.
tara
t
Ir jābūt ļoti pārdomātai rīcībai, nedrīkst spēlēt politiskās spēlītes, lai sanaidotu cilvēkus. Galvenais ir saglabāt mieru un savstarpēju pretimnākšanu ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Tieshi shii iemesla deelj visiem latvieshiem ir jaadodas uz referendumu 18/02/2012 un jaabalso pret meegjinaajumiem groziit muusu valsts Satversmi un sanaidot cilveekus. Mums ir viena valsts valoda - latvieshu, un kam tas nepatiik vai kam ir dusmas, lai luudz Dievu, kaa to maaca Biibele. Patriarham nebuutu veelams izgudrot savas maaciibas, bet gan Dieva celju maciit. Jo Dievs ir nomodaa par Savu Vaardu!
Hm > Protams
H
Protams, ka tas ir šovinisms un Latvijas pārkrievošanas politikas elements. ------------------------------------------------------------------------------- Vai tu pazīsti arī citus latviešu valodas vārdus?
:(
:
Tā vietā, lai aicinātu savus draudze locekļus mācīties valsts valodu, metropolīts faktiski atbalsta Saskaņas Centra prasības pēc divvalodības ieviešanas.
Viņš ir partejiskais politiķis
V
un politiskai cīņai izmanto Dieva vārdu un Latvijas baznīcu,jo par visu dārgāka ir viņa prātam, nauda,impēriska domāšana un tikai tad Patiesība,Daba un Dievs.
 • 0
 • 0
par latv. pareizticību
p
Nepatīk, ka pareizticīgo galva šeit sāk šovinistiskā garā šeit sludināt kriervu valodas nozīmību. Vienmēr atminēšos viņa pretlatvisko nostāju pirms referenduma. Tiešām riebīgi.
diemžēl
d
Metropolīts Aleksandrs izrādās prokremlists. Esmu dziļi vīlusies, domāju līdz šim, ka viņš ir Latvijas patriots.
Es arī piekrītu,
E
ka viņš nav šis zemes un ļaužu patriots,bet kalpo vispirms naudai,impēriskai domāšanai.Kādēļ bijušajās Krievijas impērijas valstiņās,tautiņās,provincēs pazudusi dažādā etniskā kultūra,valoda,tradīcijas,lūk kāds ir jautājums,vai Dievs visiem labu nevēlēja,vai cilvēks kļūdījās un visus pielīdzināja pēc sava prāta,ģīmja savas alkātības.Krievijas impērija un impēriskā domāšana tagad ir citu un savas tautu cietums un ciešsanas.
 • 0
 • 0
:(
:
"Baro vilku kā gribi..." "Vilks spalvu met..." utt.
 • 0
 • 0
Andris0-0
A
Tā jau arī nav izeja,viņi vienkārši ar demagoģiju nodarbojās ,runā taču ar viņiem krieviski.Ja ,kas,kāda velna pēc REFERENDUMĀ jautājumi divās valodās uzrakstīti. LATVIEŠU AUNI. Visi sakari kaimiņu valsti ,kā liekās arī TELE-2 atbild tikai igauniski ,nemaz nerunājot par tādu LATTELEKOM ar valsts kapitālu.Zāģējam paši zaru uz ko sēžam, LATVIEŠU ,PAJOLIŅI
0_o
0
kur izrāvi, ka "jautājumi referendumā 2 valodās"? Atsauci, lūdzu.
 • 0
 • 0
Tas nemaz nav līdzējis,
T
ka mēs bieži gandrīz vienmēr seviški vājākiem atbildam ,lai labāk saprot.Nepiedodami bieži,bet aiz lielas pieklājības pārejam uz krievu valodu,bet visa mūsu tolerance,pieklājība ne mazākā mērā netiek saprasta,gluži otrādi,pieaug uzkundzēšanās valodas līmenī Tikai stingrība,bargi likumi,neļaujot valodai uzkundzēties uz citu rēķina, Latvijas valsts informācijas telpā, ir tas kas mums visiem jādara.
 • 0
 • 0
Laimonis
L
Krievu pareizticīgo baznīca ir pazīstama arī kā Krievimpērijas varas ierocis. Nevajag taisīt Latvijā „rosolu ar krievisku krējumu”! Ja kādai tautai „piejauc” cittautiešus, tad ¼ ir kritiskā robeža, aiz kuras tautai ārkārtīgi grūti, pat neiespējami, atgūties un atgriezties savu sakņu spēkā. Latvieši nesaka, ka krievi ir slikti tāpēc, ka viņi ir krievi. Latvieši saka, ka krievi ir slikti tāpēc, ka uzmācas mazskaitliskajām tautām no Baltijas jūras līdz Klusajam okeānam.
0_o
0
>> Krievu valodai Latvijā vajadzētu būt sabiedriski nozīmīgai, lai cilvēki, kuri nezina valodu, slimnīcās un citās iestādēs varētu saņemt atbildes krievu valodā Atbildes sniegšana: bezmaksas. Atbildes tulkošana angliski, krieviski, vāciski: 5Ls + PVN. Papildpakalpojums atkarīgs no apkalpojošā personāla valodu prasmēm. Krīze ātrāk beigsies! ;) Ir tāds jēdziens - sist ar rubli. Nu tad - aiziet, maksājiet, ja gribat sev apkārt redzēt tulkus slimnīcās un citās iestādēs!
Kas kas,
K
bet krievs ir bargi un stingri audzināts un viņš saprot tikai stingru,bargu vārdu un likumu un ka par visu ir vienreiz jāmaksā.
 • 0
 • 0
0_o > Andris
0
Vai tu vispār komentāru izlasīji? Paskaidroju tiem, kas nelasa: ir jāpiedāvā tulkošanas maksas pakalpojumi tiem krieviem, kas nu nekādi negrib mācīties latviski. Drīz vien sapratīs, ka no stūrgalvības nav jēgas, ja rezultātā tas pašiem nav izdevīgi. Ir tev ideja,kā visus "aiztīt", kā pats saki? Vai arī turpināsi tikai bļaustīties, bez jebkādiem konstruktīviem ierosinājumiem?
 • 1
 • 0
Andris<0 -0
A
Nu te atkal viens ŠOVINISTS--kādas slimnīcas ,Latvijā ir jāzin valsts valoda visiem ,kas šeit dzīvo ,neziniet ,TAD TINATIES .Vienkārši APROBEŽOTI NEKAUŅAS sākot ar metropolītu ,tad ko var teikt tiešām par semočniekiem.
 • 0
 • 0
jo....
j
Krievijā runa krievu valoda.....ja nemaldos...un neka citadi. BET LATVIJĀ JĀRUNĀ LATVISKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Loģika
L
laikam dažam labam Latvijā ir gauži sveša kategorija: "krievu valoda ir svarīga ne tikai krieviem, bet arī citām mazākumtautībām, kas dzīvo Latvijā". Vai tad, god. metropolīt Aleksandr, viņiem savas valodas nav? Pirmo reizi dzirdu par tādām "bezvalodas" minoritātēm. Un paskaidrojiet, lūdzu, ja nav grūti, kāpēc vienai minoritātei ir jābūt privilēģijām, kuras nav citām minoritātēm? Tikai okupācijas seku dēļ? Taču, kā zināms, noziegums nerada tiesības. Ir gan citas tiesības un pienākumi: rīkoties saskaņā ar starptautiskajām tiesībām (šajā gadījumā - Ženēvas konvencijai). Un to, lūk, arī Jums, Dieva vārdu sludinātājam, būtu pienākums atgādināt savai draudzei krievu biļinu vieta ir Krievijā.
Ministry of Truth
M
Nav nozīmīga man, nebūs arī bērniem. Objektīvi - angļu valoda kā svešvaloda aizved pie notikumu un izstrādājumu pirmavotiem vai lēmējiem. Krievu valoda sadzīviski aizved uz Bolderāju pie Vasjas, kurš netīrā rokā tur 2l 9% Vanagu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mazsalaca tiesāsies, lai saglabātu patstāvību(12)

Mazsalacas novada dome ir starp tām pašvaldībām, kas vērsusies Satversmes tiesā, apstrīdot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā paredzēto Mazsalacas pilsētas, Mazsalacas, Ramatas, Sēļ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas