Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Muižnieks šonedēļ nosūtīs IZM savu mierizlīguma piedāvājumu

Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā neapstiprinātais Indriķis Muižnieks šonedēļ plāno nosūtīt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) savu mierizlīguma piedāvājumu, aģentūrai LETA pastāstīja pats Muižnieks.

Viņš sacīja, ka piektdien saņēmis ministrijas izlīguma piedāvājumu, kas saistīts ar ārkārtas vēlēšanu rīkošanu, ko tiesa esošajā situācijā neatļauj. Muižnieks norādīja, ka skatīsies kā virzīsies tiesas lietas un vēl centīsies noskaidrot, kāds ir IZM priekšstats par mierizlīguma piedāvājumā izteikto vēlmi - tiesas aizliegtu vēlēšanu rīkošanu.

Vaicāts, vai vēl pastāv cerība, ka pusēm izdosies atrast kompromisu, rektora amatā neapstiprinātais Muižnieks uzsvēra, ka cerības nekad nevajag zaudēt un sarunas ar ministriju vēl notiks.

Kā vēstīts, 28.augustā Muižnieks kā fiziska persona vērsās tiesā, apstrīdot viņam nelabvēlīgo valdības lēmumu un lūdza noteikt pagaidu liegumu jauna rektora ievēlēšanai. 30.septembrī tiesa apturēja Muižniekam nelabvēlīgo lēmumu, ar kuru viņš netika apstiprināts LU rektora amatā. Tādējādi valdības ieceltais rektora pienākumu izpildītājs Gvido Straube zaudēja rektora vietas izpildītāja statusu un par rektora pienākumu izpildītāju tika atzīts Muižnieks.

Šis tiesas lēmums nozīmē, ka līdz brīdim, kad lieta tiks izskatīta pēc būtības, jūnijā notikušās rektora vēlēšanas ir uzskatāmas par leģitīmām. Tiesa pirmšķietami secināja, ka daļa no rīkojumā norādītajiem pārkāpumiem nav konstatējami, savukārt daļai nav tiesiskas nozīmes, jo tie nav tieši saistīti ar rektora ievēlēšanu vai ir nebūtiski.

Vēlāk gan valdība nolēma pārsūdzēt minēto tiesas nolēmumu. Attiecīgi Administratīvā apgabaltiesa saglabāja pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, tomēr atzina, ka valdībai ir tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju, līdz ar to valdībai tagad dota iespēja nomainīt pašreizējo rektora vietas izpildītāju Muižnieku.

Valdībai ir tiesības šādus pienākumus noteikt pašreizējam rektora vietas izpildītājam Muižniekam. Tomēr, ja pārsūdzētais rīkojums netiks grozīts, ar 1.decembri tiks atjaunota pārsūdzētā valdības rīkojuma darbība, par rektora vietas izpildītāju ieceļot Straubi.

Tomēr LU nosūtījusi Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) mierizlīguma piedāvājumu Muižnieka lietā, prasot atzīt rektora vēlēšanu rezultātus un apstiprināt Muižnieku rektora amatā.

Tiesā patlaban aktuāla ir tikai lieta pēc Muižnieka kā fiziskas personas pieteikuma, apstrīdot viņam nelabvēlīgo valdības lēmumu. Atbilstoši Administratīvas apgabaltiesas sniegtajai informācijai, šajā lietā LU ir atbildētājas statusā.

LU prorektore Ina Druviete stāstīja, ka universitātes izstrādātajā mierizlīguma piedāvājumā norādīts - ja valdība atzīs rīkojumu par Muižnieka neapstiprināšanu kā spēku zaudējušu un apstiprinās viņu rektora amatā, tad universitāte, kā arī pats Muižnieks atsauks savus pieteikumus tiesā. 

Tāpat mierizlīguma piedāvājums paredz, ka universitāte un Muižnieks apņemas atteikties no tiesībām saņemt mantiskā zaudējuma, personiskā zaudējuma, kā arī morālā kaitējuma atlīdzinājumu, sacīja Druviete.

Prorektore uzsvēra, ka tādā veidā tiktu atrisināta radusies situācija un iestātos stabilitāte, kas veicinātu augstākās izglītības kvalitāti. Druviete pauda cerību, ka valdība būs atsaucīga un iesaistītās puses sapratīs, ka gadiem ilga tiesvedība nav nevienas puses interesēs un, viņasprāt, ir beidzamais laiks atgriezties pie stabilitātes un savstarpējās sadarbības. Arī LU advokāts uzskata, ka visiem labākais situācijas risinājums ir mierizlīgums.

Top komentāri

padoms
p
Nevajag mierizlīgumu, jo atrašanās uz kara takas visu laiku pievērš mediju pastiprinātu uzmanību.
Nja
N
Varētu jau ļaut, lai vecais dzērājiņš gulšņā savā kabinetā un sanāksmēs tālāk, ja vien nebūtu to trako bābu, kas viņu groza un bīda: BBrokas, Druvietes u.c. tās ir sajutušas sviluma smaku, tāpēc nabaga veco alkānu izmanto par dzīvo vairogu spīdzina ar saviem plāniem.
Buks
B
Nākošnedēļ uz IZM piezvanīs no VDK un ieteiks, ka mūsu aģenta /Juris/ priekšlikumu vajadzētu pieņemt. Turpmāk Saeimā steidzamības kārtībā tiks bīdīts likumprojekts, lai katram vēl dzīvajam VDK aģentam nodrošinātu atbilstoša līmeņa amatu valsts iestādē.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kurzemes Šveice, kas nepatīkami iekrīt Zemgalē(21)

Ņēma un uzmeta – tā īsi un kodolīgi var raksturot procesu, kādā izšķīrās Kandavas novada liktenis šovasar Saeimā pieņemtās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā. Kandavnieki neslēpj, ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas