Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nekustamo īpašumu tirgū ir ļoti smaga situācija

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
fiksāžists
f
Šos visus, tā saucamos attīstītājus vajadzētu pie visiem velniem aiztriekt. Sagrābās pus valsti ar Latvijas ceļa boļševiku svētību un tagad sēž kā suns uz siena kaudzes. Kaut viņus visus Nemirstīgais Kaščejs parautu!
Emma
E
Vai vēlaties atrast meiteni uz vienu nakti? Laipni lūdzam - http://3sex.club
Vācija Austrija celtniecība
V
Es vispar brīnos,kas LV vispār vēl ko būvē / izņemot privātmājas /. Visdrošāk ir ko lielu būvēt Vācijā !!!! Nekāds covids nevar neko iespaidot !!!! Ja kāds grib ko DE būvēt ,tad griežas pie manis ! Par 10 % no peļņas salikšu jums jebkuru rēbusu ! Tikai legāli !!!!!!
viena tante teica ka, VID ir darbs
v
Katram sevis cienošam LV māklerim ir sapirkti n-tie dzīvokļi "pa lēto'',kurus viņš izīrē uz nebēdu...
ko lai saka
k
Tas vēl sīkums. Cik daudzi it kā caur kantori pārdotie patiesībā paša pirkti bez attiecīgiem dokumentiem. VID jau tikai priekš godīgiem cilvēkiem, LOL.
  • 6
  • 0
???
?
Smagi gan.Dzīvokli izīrēju dienas laikā,un vēl rinda stāveja. Droši varēja pat cenu kāpināt...
Josifs Vissarionovičs(Koba)
J
Ja pieņem, ka bagāts var būt tikai nelietis, tad NĪN paaugstināšana ir absolūti pareiza!
Kāds sens raksts
K
Pēteris Leiškalns, "Nodokļa rēgs pār Latviju", Diena 19.01.2006 Viens no apgaismības laikmeta dižgariem Šarls Luijs de Monteskjē ir teicis, ka viens no svarīgākajiem valstsvīru uzdevumiem ir saprast, cik valsts drīkst paņemt no saviem pilsoņiem un cik tiem ir jāatstāj. Nodokļu slodze Latvijā, ja to skata kā valsts konsolidētā kopbudžeta attiecību pret iekšzemes kopproduktu, ir viena no zemākajām Eiropā. Tomēr pilnīgāku priekšstatu par nodokļu maksātāju situāciju valstī var sniegt samaksāto nodokļu kopsummas attiecība pret to līdzekļu daudzumu, kas paliek mājsaimniecību rīcībā pēc materiālo pamatvajadzību apmierināšanas. Šādā skatījumā, manuprāt, mēs noteikti varam pretendēt uz augstāko rādītāju Eiropā. Tomēr visdrūmākā situācija ir ar NĪN. Eiropā šī nodokļa likme ir no 0,2% līdz 0,6%, taču Latvijā tas ir 1,5% no Kad.vērt. un vairākās pilsētās jau tagad nav samērīgs ar ienākumiem, bet jau tuvākajā nākotnē var kļūt nesamaksājams http://news.lv/Diena/2006/01/19/nodokla-regs-par-latviju
Absolūti
A
Tādi kā Leiškalns,Šlesers,Kargins,Bemhens,I.Rimšēvics,M.Martinsons utt., noteikti ir "jādrāž" ar NĪN !
  • 4
  • 0
Pēteris Leiškalns
P
Manuprāt, esošajam, no īpašuma iespējamās pārdošanas cenas atvasinātajam NĪN modelim ir iespējama laba alternatīva - NĪN kā maksājumu par to, ka īpašums atrodas konkrētajā vietā un kāds (šajā gadījumā - pašvaldība) uztur un kopj konkrētajai mājsaimniecībai, tās kaimiņiem un citiem konkrētās ielas, apkaimes, mikrorajona, pilsētas u.c. iedzīvotājiem un apmeklētājiem nepieciešamo infrastruktūru. Līdzīgi, kā daudzdzīvokļu mājās esošo dzīvokļu īpašnieki maksā par mājas kopīgās infrastruktūras – kāpņu telpu, gaiteņu, pagalma, trotuāra u.c. kopšanu un uzturēšanu kārtībā. Šāda alternatīva būtu iedzīvotājiem daudz saprotamāka, turklāt, atteikšanās no NĪN atvasināšana no īpašuma iespējamās pārdošanas cenas, dod iespēju novērst ļoti plašā kadastrālo vērtību diapazona sistēmā iekodēto nespēju ar NĪN likmi nodrošināt ar mājsaimniecību ienākumiem samērīgu NĪN, un veidot šo nodokli daudz samērīgāku un taisnīgāku.
Pēteris Leiškalns
P
esošais, no mājokļa iespējamās pārdošanas cenas atvasinātais NĪN ir jāaizstāj ar samērīgu maksājumu par infrastruktūras uzturēšanu. Šobrīd likums noteic, ka tik liels NĪN mājsaimniecībai ir jāmaksā tādēļ, ka tās mājokli var pārdot par tādu un tādu summu. Tas nekas, ka mājsaimniecība negrib to pārdot! Esošais likums noteic: ja mājsaimniecība grib turpināt dzīvot savā mājoklī un savā sociālajā vidē, tai ir jāmaksā NĪN, kas ir atvasināts no teorētiski iespējamās mājokļa pārdošanas vērtības. Ja mājsaimniecība nevar to samaksāt, tai ir mājoklis jāpārdod un jāpārceļas uz citu vietu. Ja ne, tad pašvaldība, izpildot likumu, to īpašumu ar tiesu izpildītāja palīdzību atņems un pārdos izsolē kādam turīgākam. Kopumā esošo NĪN modeli iedzīvotāji uztver kā sodu par to, ka ir centušies, strādājuši, aizņēmušies naudu un būvējuši vai iegādājušies sev mājokli, par kuru valsts prasa nodokli, kas, turklāt, zonās ar augstu kadastrālo vērtību daudzām mājsaimniecībām ir nepanesams slogs.
B. Rubenis
B
Sakarā ar nekustamo īpašumu tirgū esošo ļoti smago situāciju pieņemam no valdības visa veida materiālu palīdzību. NĪ tirgus ir ļoti svarīga tautsaimniecības nozare, dažiem patvienīgais bagātīgas iztikas avots.
WTF
W
Cik gruta uznemejiem dzive, taisni jaraud.. Cik zinu nekustama ipasuma darbonus, vini visi ka viens ir raspiz..ji un mahinatori,kas uzskata sevi par pasaules nabu, brauka lepnos vagos un gudri murmule. Kadastra vertibas ir jamaina, cita lieta,ka esosais piedavajums ir neadekvats. Bet tikpat neadekvatas ir so darbonu gaudas un Vilanda kampana.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Ģērmaņa atskats(3)

"Sastopoties vaigu vaigā ar jubilāru, var gadīties, ka ne vienmēr pirmajā brīdī ir iespējams nemaldīgi noteikt, vai jūs runājat ar vēstures zinātņu doktoru Uldi Ģērmani vai viņa alter ego doktoru...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas