Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Nekustamā īpašuma nodoklis

Pašvaldības piesardzīgas par jauno likumprojektu par primārā mājokļa neaplikšanu ar NĪN

Absolūts populisms un diletantisms, ideja, kas dzimusi politiķu galvās un nav izdiskutēta ar ekspertiem, – tā par Tieslietu ministrijas (TM) izstrādāto likumprojektu, kas paredz, ka primārajam mājoklim līdz 100 000 eiro vērtībā netiks piemērots nekustamā īpašuma nodoklis (NīN), teic SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis. Iecerēts, ka jaunā kārtība varētu stāties spēkā no 2022. gada 1. janvāra.

Eksperti: Kadastrālās vērtības var augt par 25 līdz 40%

Nekustamā īpašuma jomas eksperti jaunajā kadastrālo vērtību noteikšanas metodoloģijā saskata netaisnību – lai tuvinātu tirgus cenu līmenim, pēc jaunās metodoloģijas izstrādātās kadastrālās vērtības ēkām un zemei varētu augt vidēji par 25% līdz 40%, izņemot ekskluzīvos īpašumus, kas netiek īsti identificēti. Tikmēr Finanšu ministrija (FM) gatava būtiskām nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām tikai vienlīdzīgas situācijas gadījumā, ziņo LNT Top 10

Ministri lemj tik drīz necelt valsts un pašvaldības zemes nomas maksu

Ministru kabineta komiteja šodien lēma nevirzīt izskatīšanai valdībā Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu būtiski palielināt valsts un pašvaldības zemes nomas maksu, bet šo jautājumu skatīt vēlāk kontekstā ar izmaiņām kadastrālajā vērtībā un nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanā.

ST ierosināta lieta par NĪN Rīgā atbilstību Satversmei un Lisabonas līgumam

Satversmes tiesā (ST) pēc Tiesībsarga lūguma ir ierosināta lieta par Rīgas domes saistošo noteikumu "Par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) Rīgā" normas atbilstību Satversmei un Līgumam par Eiropas Savienības (ES) darbību jeb Lisabonas līgumam, aģentūru LETA informēja ST pārstāve Ketija Strazda.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide