Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Par pārkāpumiem cenu norādīšanā pārtikas tirgotājam iespaidīgs naudassods

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), pēc 2018. un 2019.gadā veiktajām pārbaudēm pārtikas tirgotāja KL Retail mazumtirdzniecības vietās, konstatējis, ka kompānijas īstenotā komercprakse cenu norādīšanas jomā ir negodīga un par to piemērojis naudas sodu 20 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāve Santa Zarāne.

Tāpat PTAC piemērojis tiesisku pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi.

Pēc pārbaudēm PTAC konstatējis, ka veikalos, tostarp veikalā Lats tiek pārkāpta kārtība, kādā ir jānorāda preču cenas, kā arī tiek noklusēta un sniegta maldinoša informācija par preču cenām, tādējādi maldinot patērētājus.

Pēc PTAC aicinājumiem novērst esošos pārkāpumus, kompānija ilgstoši tos nenovērsa.

PTAC veiktajās pārbaudēs konstatējusi, ka KL Retail daļai pārdošanā esošo preču nenorāda noteiktas mērvienības cenu, daļai preču nav norādīts vai ir norādīts jau beidzies akcijas spēkā esamības termiņš, daļai preču nav pievienotas cenu zīmes vai masas vienības un, atsevišķos gadījumos, atbilstoša mērvienības cena netiek norādīta vispār vai tā nav aprēķināta par masas mērvienību kilogramos.

Zarāne norādīja, ka no lietā esošajiem materiāliem PTAC konstatēja, ka KL Retail ir sistemātiski pārkāpusi patērētāju tiesību regulējošos normatīvus, un pārkāpums ir būtisks, jo kompānijas īstenotā komercprakse ir adresēta un skar daudzus patērētājus, kuri apmeklē vai varētu apmeklēt KL Retail veikalus, tādējādi negatīvi ietekmējot patērētāja ekonomisko rīcību, proti, patērētājs pieņēma/varēja pieņemt tādu lēmumu par rīcību saistībā ar darījumu, kādu citādi nebūtu pieņēmis.

PTAC pārstāvji kā piemēru minēja preces mērvienības (kilogramu un litru) cenas neatbilstošu norādīšanu, kas apgrūtina patērētājiem iespēju veikt izdevīgāko attiecīgā preču piedāvājuma izvēli un salīdzinājumu ar citiem piedāvājumiem gadījumos, kad līdzīgām precēm ir dažāda tilpuma vai masas iepakojumi.

Zarāne atzīmēja, ka PTAC vairākkārt ir sazinājies ar KL Retail, norādot uz tās komercpraksē īstenotajām neatbilstībām, tomēr kompānija nav sniegusi atbildes uz PTAC pieprasīto informāciju, kā arī nav veikusi visus nepieciešamos pasākumus, lai novērstu pārkāpumus. Līdz ar to nav konstatēta vēlme sadarboties ar PTAC, kas ir vērtējams kā KL Retail atbildību pastiprinošs apstāklis.

PTAC aicina patērētājus arī turpmāk informēt par redzamām neatbilstībām cenu norādīšanas ziņā, kā arī par citiem gadījumiem, kad netiek ievērotas patērētāju tiesības.

KL Retail pārstāve aģentūrai LETA sacīja, ka kompānijas veikalos ir veiktas PTAC prasītās izmaiņas.

Tāpat kompānijas pārstāve atzīmēja, ka KL Retail turpinās sarunas ar PTAC, lai vienotos par kompromisu, jo piemēroto naudas sodu KL Retail "nevēlētos maksāt".

Savukārt KL Retail valdes loceklis Kristaps Lūsis aģentūrai LETA norādīja, ka sods piemērots, par to, ka uzņēmuma pārtikas veikalos nav izvietotas pie visiem produktiem cenu zīmes un atsevišķos gadījumos, nav norādītas cenas par kilogramiem.

"Informējam, ka arī mūsu uzņēmums saskaras ar darbinieku grūtībām un ļoti bieži veikala vadītājs strādā kasē, kas ir tieši atbildīgs par šo procesu. Tā pat arī es - uzņēmuma valdes loceklis - atsevišķas dienas esmu spiests strādāt pie kases, jo reāli, atsevišķās situācijās esam spiesti izvēlēties veikalu atvērt vai neatvērt," skaidroja Lūsis.

Runājot, par sodu, Lūsis piebilda, ka tas nav samērīgs uzņēmumam ar nepilnu sešu miljonu apgrozījumu gadā. "Tajā pašā laikā Rimi par šādu gadījumu ir saņēmis tieši tādu pašu sodu 20 000 eiro apmērā, bet mūsu apgrozījums nav salīdzināms ar Rimi apgrozījumu," viņš uzsvēra, piebilstot, ka piemērotais sods liecina par vietējo mazo uzņēmumu iznīcināšanu.

Tāpat Lūsis minēja, ka šajā gadījumā nesaskata patērētāju maldināšanu, kā to norādījis PTAC, taču uzņēmums iespēju robežās strādās ar šo jautājumu, jo arī kompānijas interesēs ir izvietot cenu zīmes plauktos.

Vienlaikus Lūsis norādīja, ka uzņēmums pārsūdzēs PTAC lēmumu.

Firmas.lv informācija liecina, ka KL Retail pērn strādāja ar 5,87 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija cieta zaudējumus 87 937 eiro apmērā pretstatā peļņai 2017.gadā.

Kompānija reģistrēta 2011.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 53 467 eiro. KL Retail vienīgais īpašnieks ir Kristaps Lūsis.

Top komentāri

edvinssilavs
e
Lūsis ir pilnīgs mantrausīgs, divkosīgs idiots! Viņš pīkst, ka nav godīgi uzlikt tādu naudas sodu, bet apkrāpt un maldināt pircējus tas viņam ir godīgi! Uz viņa veikaliem es neeju un neieteikšu nevienam pazīstamajam.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas