Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cenas

Gaidāms dzīves dārdzības pieaugums

Dažādu pasaules valstu valdību un centrālo banku finanšu injekcijas ļāvušas globālajai ekonomikai izvairīties no straujākas saimnieciskās lejupslīdes par to, kuru piedzīvojām pagājušajā gadā, un līdz ar to ir radījušas piesardzīgas cerības par atveseļošanās sākumu šajā gadā. Tomēr procesam, kurš bija saistīts ar naudas ieguldījumiem, gan tiešā veidā subsidējot projektus un darba vietas, gan uzturot maigu monetāro politiku un iepludinot vērtspapīru tirgos triljoniem dolāru un eiro, ir arī otra medaļas puse. Tā saistīta ar finanšu aktīvu, tostarp preču biržā tirgoto izejvielu, sadārdzināšanos.

Piesātinājums bremzē cenas

Nemetot lielus līkumus, pasaules ekonomiskās tendences ienāk arī Latvijā un šobrīd visizteiktāk atspoguļojas rūpniecības nozarē gan attiecībā uz produkcijas izlaides svārstībām, gan arī attiecībā uz saražoto preču cenu pārmaiņām. Abos gadījumos ir jūtama visai izteikta bremzēšanās.

Par pārkāpumiem cenu norādīšanā pārtikas tirgotājam iespaidīgs naudassods

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), pēc 2018. un 2019.gadā veiktajām pārbaudēm pārtikas tirgotāja KL Retail mazumtirdzniecības vietās, konstatējis, ka kompānijas īstenotā komercprakse cenu norādīšanas jomā ir negodīga un par to piemērojis naudas sodu 20 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāve Santa Zarāne.

Degvielas cenas turpina samazināties

Sekojot līdzi naftas produktu cenu izmaiņām pasaules biržās, decembra pirmajā pusē degvielas mazumtirdzniecības cenas Statoil degvielas uzpildes stacijās ir samazinātas par diviem centiem benzīnam un par trīs centiem dīzeļdegvielai, aģentūru LETA informēja Statoil Fuel & Retail Latvia degvielas kategorijas vadītājs Armands Žubulis.

LOSP: Gada lielākais panākums - subsīdiju neaplikšana ar nodokli; gada neraža - piena cenu kritums

Šā gada lielākie panākumi lauksaimniecībā ir valsts un Eiropas Savienības subsīdiju neaplikšana ar nodokli, kā tas iepriekš bija plānots, kā arī atzinīgi vērtējams politiķu lēmums atļaut izmantot marķēto dīzeļdegvielu arī produkcijas pārvadāšanai, aģentūrai LETA atzina Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes vadītājs Edgars Treibergs.

Izmaiņas motivēs krāpties

Sākot no nākamā gada un vēl vismaz divus gadus plānots ievērojami palielināt akcīzes nodokli degvielai un autogāzei, kā arī tabakai un alkoholam. Atšķirībā no pārējiem sektoriem alkohola akcīzes nodokļa palielināšana tika sākta jau augustā. Gan grādīgo dzērienu, gan degvielas nozares pārstāvji Dienai visi kā viens uzsver – plānotās izmaiņas kropļos tirgu. Gluži pret akcīzes nodokli viņi neiestājas, bet uzstāj uz vienmērīgu tā piemērošanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide