Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pensiju piegāžu sadārdzinājuma kompensēšanai paradzēti 2,1 miljoni eiro

Labklājības nozares 2020.gada budžetā 2,1 miljoni eiro paredzēti, lai kompensētu pensiju un pabalstu piegāžu sadārdzinājumu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Aiga Ozoliņa.

Gatavojot nākamā gada budžetu, nodrošināts, ka valsts kompensēs pensiju, pabalstu un atlīdzības piegādes saņēmēja dzīvesvietā samaksas pieaugumu saistībā ar VAS Latvijas pasts tarifa kāpumu 2,1 miljonu eiro apmērā.

Tāpat papildu finansējums pusmiljona eiro apmērā būs valsts sociālās aprūpes centros dzīvojošo dzīves apstākļus uzlabošanai.

Trešdien sociālās jomas budžets apspriests Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kā arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Pēc sēdes Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (A/P) pauda, ka kopumā labklājības nozares budžeta 2020.gadam prioritārie virzieni ir pareizi un atbalstāmi.

Ziņots arī, ka Sociālo un darba lietu komisijas deputāts Andrejs Klementjevs (S), uzklausot LM pārstāvju prezentāciju par nākamā gada labklājības jomai atvēlēto finansējumu, deputāts savu jautājumus sāka ar pārmetumiem, ka tā esot vienīgā sēde, kurā tiek apspriests nākamā gada budžets, kurā nepiedalās nozares ministrs. Deputātam skaidrots, ka labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sēdes laikā piedalās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē, bet sociālo lietu komisijā pārstāvēts plašs LM ierēdņu loks.

Ministres klātbūtne, pēc Klementjeva teiktā, būtu nepieciešama, lai deputāti varētu saņemt atbildes uz politiskajiem jautājumiem. Viens no tiem esot jautājums arī par pensiju izmaksu kompensēšanu.

"Cilvēki dzīvos arī 2021. un 2022.gadā, un viņiem jāzina, kas būs tālāk," komentēja deputāts, piedāvājot pieņemt politisko lēmumu un likumā noteikt, ka pensiju piegāde būtu kompensējam pirmās un otrās grupas invalīdiem, kā arī cilvēkiem, kas ir vecāki par 80 gadiem, jo viņiem bieži nav iespēju apmeklēt pastu vai banku.

LM pārstāvji gan skaidroja, ka pašlaik tādi atbalsta mehānismi nav paredzēti, un "fiskālā telpas ir tāda, kāda ir", norādot uz finansējuma nepietiekamību pakalpojuma nodrošināšanai.

Tāpat vēstīts, ka no 2020.gada Latvijas pasta noteiktā maksa par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi dzīvesvietā būs 4,88 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā patlaban, bet no 2021.gada par šo pakalpojumu būs jāmaksā 5,28 eiro.

Daļa no sabiedrības, kā arī atsevišķi koalīcijas un opozīcijas politiķi pauduši kritiku par šādu situāciju. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdeva labklājības ministrei un satiksmes ministram kopīgi rast risinājumu valsts pensiju, pabalstu un atlīdzību piegādes izmaksu sadārdzinājuma kompensēšanai. Kariņš aicināja izvērtēt iespēju rast finansējumu Labklājības un Satiksmes ministriju iekšējos resursos.

Petraviča paziņojusi, ka nauda pensiju piegāžu tarifa sadārdzinājuma kompensēšanai ir rasta. "LM ir darījusi visu, lai rastu iespēju kompensēt pakalpojuma sadārdzinājumu visām personām, kuras izvēlējušās izmantot pasta pakalpojumu pensiju piegādei," sacīja Petraviča.

Līdzekļi rasti, pārskatot LM budžetu. "Mums ir bāze, kur iepriekš jāparedz gan jaundzimušo skaits, gan mirušo skaits, ko nekad nevar precīzi paredzēt, līdz ar to arī izdevumi nav precīzi paredzami. Pārskatot budžeta bāzes tēriņus septembrī, secināts, ka ir iespējams pārdalīt naudu pensijas piegāžu tarifa sadārdzinājuma kompensēšanai," teica ministre.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas