Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pieaugs vairāku valsts sociālās aprūpes centru maksas pakalpojumu cenas

Pieaugs vairāku Labklājības ministrijas pakļautībā esošo valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) maksas pakalpojumu cenas, to paredz otrdien valdības aktualizētais ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu maksas pakalpojumu cenrādis.

Piemēram, pilngadīgas personas izmitināšana ar pilnu sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju vienvietīgā istabā VSAC Rīga 25,38 eiro vietā tagad izmaksās 31,70 eiro dienā.

Līdzīgi, pieaugs cenas arī Montesori terapijai. Pirmreizēja konsultācija stundas garumā līdz šim maksāja 18,99 eiro, bet turpmāk maksās 25,41 eiro.

Minimāls cenu pieaugums ir arī dažādām bērniem paredzētām nodarbībām, kā arī ēdināšanas un transporta pakalpojumiem.

Jaunais cenrādis attieksies uz VSAC Kurzeme, Latgale, Rīga, Vidzeme un Zemgale. Kopā ar VSAC noteiktu maksas pakalpojumu cenas precizēšanu atbilstoši faktiskajām izmaksām, ir paredzēts iekļaut arī jaunus maksas pakalpojumu veidus, kā arī izslēgt tos maksas pakalpojumu veidus, pēc kuriem nav pieprasījuma.

Labklājības ministrija skaidro, ka cenrādī definētie maksas pakalpojumi galvenokārt paredzēti VSAC klientiem, kuri pakalpojumu apmaksā no pašu līdzekļiem vai par kuru pakalpojumiem pilnībā vai daļēji maksā pašvaldība vai klientu viesi, kā arī iestāžu darbiniekiem paredzētie pakalpojumi.

Ministrija uzsver, ka izmaiņas neietekmēs septiņus bērnu sociālās aprūpes maksas pakalpojumu veidus. To starpā arī VSAC Rīga pakalpojumus, kas ir saistīti ar zīdaiņu vai bērnu sociālo aprūpi un rehabilitāciju, kā arī paliatīvo aprūpi.

Top komentāri

Seska Smaka
S
Mierīgi sirdi novēlētu, lai badīgās cūkas kas pārvalda valsti vecumdienās nonāktu valsts aprūpes centros.
VVZ
V
Valsts kvalitāti nosaka tās attieksme pret sabiedrības neaizsargāto daļu- nespējniekiem, bērniem vecīšiem un vājiniekiem. Un šajā ziņā mūsu valsts ir nožēlojama- neaizsargātākie ļaudis tiek dīrāti. nauda atrodas partiju bandām, brokastotāja un viņa svītas izdevumi pieauguši radikāli, ar lielu pompu un publicitāti rehabilitējam Ukrainas kareivjus, bet pašu grūtdieņiem tarifi tiek celti. Quo vadis???
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Pakalpojumu standartā vajag iekļaut vēl arī Dailes un Drāmas teātra aktieru uzstāšanos individuāli katrā pansionāta istabiņā, kā arī paaugstināt pansionātu durvju sargu obligātās izglītības līmeni... un pakalpojuma cena - 1500 eiriķu mēnesī būs sasniegta kā nemetas!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Reketieru laiks(3)

"Šajā notikumā varbūt ne viens vien mazo veikaliņu īpašnieks atpazīs arī savas finansiālās "klaušas"," stāstu par provinces reketieru rokrakstu 1995. gada 15. septembra Die...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas