Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Pusē Latvijas vēlēšanu iecirkņu diskriminē daļu sabiedrības

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
es
e
nevarēju nobalsot, jo esmu vecs, slims un nevaru paiet, bet neesmu invalīds un man nav ratiņkrēsla, toties ir internets. Bet izrādījās, ka pieteikumu uz vēlēšanu iecirkni jānes papīra formātā un personīgi vai ar uzticības personu, kuras man nav. Augsto tehnoloģiju laikmetā būtu pieticis ar telefona zvanu, lai palūgtu urnu uz mājām. Bet - nē. Vajag to papīru. Krieviem ir labs teiciens šajā sakarībā: Без бумажки ты какашка, а с бумажкой - человек. Laikam pienācis laiks latviskot šo teicienu...
Patsne
P
...žēl gan ka tā.... nesaprotu, kāpēc pirms vēlēšanām un pēc tām šīs sabiedriskās lietošanas ēkas ir pieejamas visiem, bet vēlēšanu dienā ne...
Normunds
N
nenoliedzot faktu, ka daudzos iecirkņos nav iespējams iekļūt cilvēkiem ar ratiņiem, tiek ignorēta galvenā problēma, ka viņiem vispār nav iespējams nokļūt līdz iecirknim, jo ir jātiek ārā no mājas un jāpārvietojas pa ielām, kurās, arī it kā pēc Eiropas standartiem izbūvētās nobrauktuves cilvēkiem ratiņkrēslos nav izbraucamas.
Ansis
A
Vides pieejamību izjūt tikai māmiņas ar bērnu ratiņiem un mēs dzīves pabērni ratiņkrēslinieki!
  • 3
  • 0
Ansis
A
Visos valsts reģistros ir "redzams", ka esmu invalīds ar kustību traucējumiem, un vai vēl kāda lūgšana vai papīrīšu rakstīšana būtu vajadzīga? Vai varneši nesaprot, ka man un man līdzīgajiem tas viss ir pazemojoši, ka kādam kas ir jālūdz. Vai tad cieņu jālūdz? Cieņu var tik (at)dot! Līdz ar to var secināt, ka neesam cieņas vērti! Tad par kādu "saulainu" LV nākotni var tad cerēt, ja tā nākotne ir tikai izredzētajiem. Paldies!
mamma
m
Bū8tu jārunā par to, ka lielā daļā sabiedrisko iestāžu diskriminā invalīdus.
aksioma
a
Kā jau tas Latvijā pieņemts, atbildību neviens par to nenes.
Krišs
K
Ja ir jabut piesietam pie viena vēlēšanu iecirkņa, tad nav ko cerēt uz augstu apmeklētību...
diskriminētais
d
Man, Latvijas pilsonim, neļāva balsot tāpēc ka nebiju laikā (līdz 29.aprīlim) reģistrējies. Laiks mest to Cimdaru ārā.
tapēc
t
var pieteikt balsošanu majās
Bille
B
Kāpēc tik demokrātiskā pasākumā kā vēlēšanas mēs nevaram iekļauties sabiedrībā, bet tā vietā visa diena jāpavada mājās, gaidot, kad atnesīs urnu? ------ Vai šeit nav pretruna? Ja invalīdi ir tik mobīli, ka pat šo vienu dienu pa dažiem gadiem reizi nevar ieplānot pavadīt mājās gaidot urnu, tad vai tiešām viņiem bija tik nepārvaramas iespējas iekļūt balsošanas iecirkņos?
Ansis
A
Nenovēlu nevienam iekļūt šādā situācijā, bet jums grūti saprast, ko izjūt šādi cilvēki, kuriem grūti tikt pat no mājām ārā, grūti braukt ar ratiņkrēslu pa nepiemērotām brauktuvēm, ka tiem 90% gadījumu ir liegta un 9% apgrūtināta pieeja kādam objektam. Dienas plānošana? Komisijas locekļi nebrauc noteiktajā laikā, bet mums tad visu laiku jāsēž un jāgaida? Vai jūs bieži kādu visu dienu gaidāt un vai tas jūs apmierina?
  • 2
  • 0
edis
e
Man ir priekšlikums-ja nevar nodrošināt invalīdiem iekļūšanu vēlēšanu iecirkņos,tad piebrauciet ar urnu pie viņiem mājās.Tas nebūs grūti,jo eilvēku ratiņkrēslos nav nemaz tik daudz.
Ansis
A
Valsts reģistros ir pieejami dati par invalīdiem ratiņkrēslā. Domāju, ka to ir diezgan daudz, bet valsts šādu statistiku neuzrāda sabiedrībai, jo tādejādi atklāsies rinda ar to saistīto problēmu! Vides pieejamība LV ir ļoti zema un , ja kāds saka, ka lūk tak ir te uzbrauktuve (rampa), tad pamēģiniet iesēsties ratiņkrēslā un uzbraukt vajadzīgajā vietā, ja rampas pacēlums ir lielāks par 25 grādi! Vesels cilvēks, kurš nolēmis iet pildīt savu pienākumu, iedzer kafiju, apēd sviestnmaizi un aiziet nobalsot. Bet ko darīt ratiņkrēsliniekam, kurš netiek šai balsošanas iecirknī? Agrāk varēja pieteikt mājas audienci pa tālruni, tagad tas ir liegts. Man kā ratiņkrēsliniekam jāraksta lūgums komisijai, vai tā nebūs tik laipna un neapmeklēs mani. Veseliem cilvēkiem liekas , ka tas ir nieks kaut ko kādam lūgt, bet man līdzīgiem tas ir apkaunojoši, turklāt vēl kādam šis lūguma papīrītis ir jānogādā iecirksnī un vai tas kāds to tiešām izdarīs.
  • 3
  • 0
ei!
e
Vai tad tā nenotiek? Var taču balsot mājās!
  • 4
  • 0
joks
j
Iecirknis bija vistuvāk mājām. Laiks bija labs. Rindas bija mazas. Reklāmas bija pilna pasta kaste. Kā var neaiziet?
!!
!
nu, ko var kasīties...
!!!
!
Daudziem tas ir dzīvesveids! Sēž internetā, zvana uz radio, tv, uz dažādām iestādēm, lamājas veikalos, raksta sūdzības... Kaut kā taču tās dienas jāvada, citādi garlaicīgi!
  • 4
  • 0
Dille
D
Mans dēls mācās Rīgā un šīs bija viņa pirmās vēlēšanas. Tajās viņš nepiedalījās, jo bija plānojis braukt mājās un vēlēt pēc deklarētās vietas, taču trīs dienas pirms vēlēšanām pateica, ka ir koncerts. Ko viņam darīt uzmest valsti vai kolektīvu?Uzmeta valsti!
Vārds
V
Nu paskaidro bebim, ka bāzt tai urnā nav tas pats kas bāzt .... un nevainību tādā veidā nezaudē.
  • 0
  • 6
inga
i
Jāievieš beidzot tā elektroniskā balsošana
Bille
B
Elektroniskā balsošana būtu ideāla visiem balsu pircējiem vai tiem, kas darbavietā prasa uzrādīt biļetenus. Esiet droši- tieši šie būtu pirmie šī pakalpojuma izmantotāji.
  • 4
  • 1
Dille
D
par elektronisko balsošanu bija diskusija un skaidrs, ka mūsu valstī labāk to neieviest. Un ne jau visi prot un var darboties ar datoriem
  • 5
  • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas