Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Apeirons

Pieejami nepieejamā pilsētvide

Apmēram no 1500 biedrības Apeirons pārbaudītajām publiskajām ēkām visā Latvijā vien apmēram 10% ir apmierinošā stāvoklī attiecībā uz vides pieejamības jautājumiem. Tomēr tikai 2% gadījumu ir ievērotas visas vides pieejamības prasības. Līdz ar to lielākā daļa ēku, piemēram, kafejnīcas, veikali, muzeji un citi tūristu iecienīti galamērķi, nav pieejamas cilvēkiem ratiņkrēslā, kā arī jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem un nereti arī vecāka gadagājuma cilvēkiem, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Pusē Latvijas vēlēšanu iecirkņu diskriminē daļu sabiedrības

Karstais laiks, izpratnes trūkums par Eiropas Parlamenta darbu, piesaiste noteiktam iecirknim - tā politologi skaidro pilsoņu zemo aktivitāti EP vēlēšanās, kas sasniedza vien 30,25%. Taču kādai sabiedrības daļai puse valstī esošo balsošanas iecirkņu nebija pieejami - tie ir cilvēki ar pārvietošanās grūtībām, fizisko invaliditāti, kā arī tie, kuri ratiņkrēslā atrodas īslaicīgi, otrdien raksta laikraksts Diena. 

Latvijas Mākslas akadēmijai jāizpērk arhitekta vaina

Latvijas Mākslas akadēmijai (LMA) nāksies ieguldīt savus līdzekļus, lai jauno par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) naudu celto piebūvi padarītu pieejamu cilvēkiem ar pārvietošanās ierobežojumiem. Risinājums akadēmijas vadībai jārod līdz aprīļa beigām - nosacījumus un termiņu noteikusi Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), kas piebūves projektā pārraudzījusi ERAF līdzekļu izlietojumu, otrdien raksta laikraksts Diena.

Mānīšanās draud Latvijas Mākslas akadēmijai ar dārgu kļūdu labošanu

Lai tiktu pie miljona eiro vecās saimniecības ēkas restaurācijai un izbūvētu tur jaunas studiju un izstāžu telpas, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) vadība 2010. gadā lūdza arhitektam Andim Sīlim - kā viņš pats Dienai atzīst, zibenīgā ātrumā - uzzīmēt projektu un iesniegt to konkursā, kurā sacentās kopumā desmit izglītības iestāžu.

Biedrība Apeirons: Latvijas arhitektūras gada balvas finālisti - likuma pārkāpēji

Latvijas arhitektu savienības organizētajā konkursā "Latvijas arhitektūras gada balva 2012" finālistu sarakstā iekļuvuši divi objekti, kuros konstatēti vairāki likuma pārkāpumi - Latvijas mākslas akadēmijas ēka un Dobeles vēsturiskais tirgus laukums. Mākslas akadēmija jaunā korpusa nodošana ekspluatācijā ir apstrīdēta tiesā, bet Dobeles tirgus laukums atzīts par negatīvu piemēru, kuram nevajag sekot, norāda invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide