Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā 0 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Reirs: Naudu preses piegāžu nodrošināšanai var rast elektrovilcieniem paredzētajos līdzekļos

Naudu preses piegāžu nodrošināšanai var rast elektrovilcieniem paredzētajos līdzekļos, sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Viņš uzsvēra, ka par mediju politiku Latvijā atbild Kultūras ministrija (KM), bet par VAS Latvijas pasts kompensācijām un nozares politiku - Satiksmes ministrija (SM), kurām tad arī būtu jārod risinājums preses piegāžu nodrošināšanai.

Ministrs atgādināja, ka SM izskatīšanai valdībā iepriekš virzīja priekšlikumu par zaudējumu segšanu Latvijas pastam par preses piegādēm, tomēr tajā netika atspoguļoti precīzi aprēķini, kur šim mērķim ņemt finansējumu, tāpēc SM pieprasījums būtu skatāms 2020.gada budžeta ietvaros.

"Diemžēl ne SM, ne KM nevērsās pie Finanšu ministrijas (FM) pēc palīdzības, lai risinātu šo jautājumu, bet atsūtīja vienkārši dokumentu. Tomēr FM nevarēja saskaņot šādas nelikumīgas darbības. SM virzītais piedāvājums valdībā bija nelikumīgs, jo Fiskālās disciplīnas likums paredz, ka, ja ministrija veic līdzekļu pieprasījumu ārpus budžeta rāmjiem, tad nozaru ministrijai ir jāuzrāda finansējuma avots. Ja šāda informācija netiek sniegta, tad visi līdzekļu pieprasījumi tiek skatīti budžeta kontekstā," skaidroja finanšu ministrs.

Ministrs atzina, ka ar preses piegādēm ir problēmas, sevišķi mazāk apdzīvotās vietās, kur piegādes izmaksas ir lielākas nekā lielpilsētās. Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka palīdzība prese piegādēm tiek sniegta gadu no gada, vidēji gadā budžetā tam veltot piecus miljonus eiro.

Vienlaikus Reirs uzskata, ka nozaru ministrijām ir iespējams rast līdzekļus preses piegādēm kā piemēru minot elektrovilcieniem paredzētos līdzekļus. No finanšu ministra teiktā izriet, ka pirms sākt elektrovilcienu iepirkumu, SM pa gadiem saplānoja nepieciešamo valsts budžeta dotāciju, lai iepirkumu īstenotu. SM šā gada jūlijā precizēja finansējuma sadalījumu un idejas līmenī paredzēja, ka daļu Skanstes tramvaja projektam paredzētos līdzekļus 2020.gadā varētu novirzīt elektrovilcienu iegādei, bet par šādu soli vēl jāpanāk vienošanās ar Eiropas Komisiju (EK).

Saņemot EK akceptu, 2020.gadā elektrovilcieniem varētu novirzīt aptuveni 20 miljonus eiro no Skanstes tramvaju projektam paredzētās naudas, savukārt tas radītu ekonomiju valsts budžetā, ļaujot novirzīt papildus līdzekļus preses piegāžu nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) ieskatā Krišjāņa Kariņa (JV) valdība, vilcinoties piešķirt Latvijas pastam kompensācijas par drukātās preses piegādi, grib iznīcināt vietējo informatīvo telpu.

 

Top komentāri

.
.
Naudu jāatrod no partiju finansēšanas naudiņas, ministru un deputātu milzīgajām algām, padomju un valžu locekļu dāsnajiem atalgojumiem. Virpotājkomjaunieti, liec mierā elektrovilcienus!!!
Serjoznijs
S
Nauda jānoņem tiem, kas no tās ir piepampuši.
rekur
r
Naudu elektrovilcieniem var atrast "kapu tramvajos". Naudu preses piegādēm var atrast elektrovilcienos. Naudu stilka pudeļu deponēšanai var atrast preses piegādēs. Naudu pensijām var atrast stikla pudeļu deponēšanā. Pensiju naudā var atrast naudu infrastruktūras investīcijām. Infrastruktūras investīcijās var atrast naudu lai izbūvētu "kapu tramvaju". Urā!!! Nauda ir visam un vēl pāri paliek!!! Reiris ir finansu ģēnijs!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas