Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Reirs: Šogad budžetā pensijām paredzēti papildu 160 miljoni eiro

Pērn, pieņemot nozīmīgus likumprojektus, izdevies panākt pensiju pieaugumu, proti, šī gada budžetā pensijām paredzēti papildu vismaz 160 miljoni eiro, aģentūrai LETA sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība).

Viņš norādīja, ka pērn attiecībā uz pensijām tika īstenots viss, kas tika ierakstīts valdības rīcības plānā, tomēr joprojām parādās nepieciešamība straujāk indeksēt pensijas, kā arī iezīmēt paaudžu solidaritāti, lai interesētu cilvēkus maksāt sociālās iemaksas.

Pēc Reira paustā, lai veicinātu solidaritāti un mudinātu cilvēkus veikt sociālās iemaksas, izkristalizējies priekšlikums 1% no iedzīvotāja sociālajām iemaksām novirzīt vecāku pensijām. Tieši pie šī jautājuma Labklājības ministrija (LM) šogad intensīvi strādās. Arī šogad darbu turpinās novembrī uz pirmo sēdi sanākusī rīcības grupa, kurā darbosies Latvijas Pensionāru federācijas pārstāvji un eksperti.

Vienlaikus ministrs norādīja, ka šogad ne tikai palielināta pensiju indeksācija, bet pensiju otrā līmeņa pārvaldniekiem kardināli mainītas komisijas maksas, kuras samazinātas vismaz uz uz pusi, tādējādi pensiju otrā līmeņa īpašnieku kontos nonāks apmēram 27 miljoni eiro.

Pēc Reira paustā, šī gada prioritārās jomas labklājības nozarē ir ģimenes un bērni, cilvēki ar invaliditāti, kā ar arī pensiju apmēra pieauguma nodrošināšana. Kaut arī līdz šim ir panākts progress visās šajās jomās, svarīgi turpināt darbu, lai nodrošinātu labvēlīgākus apstākļus ģimenēm un bērniem, uzlabotu cilvēkiem ar invaliditāti pakalpojumu saņemšanu, kā arī vēl vairāk palielinātu pensiju apmēru, jo joprojām liels skaits pensionāru saņem ļoti mazas pensijas.

Ministrs izteica arī pārliecību, ka šogad labklājības nozarei piešķirtais finansējums ir pietiekams, lai varētu šos jautājumus risināt.

Top komentāri

Reirs apzog trūcīgos pensionārus
R
Reirs apzog tos pensionārus, kuriem ir vidējs darba stāžs. Man kaimiņos dzīvojošam dzērājam stāžs ir 12 gadi, man 27 gadi. Viņam pensija ir 70 euro, man 83 euro. Ja rēķina pēc stāža, tad iznāk, ka Labklājības ministrija mani apzog!
Kad atmaksās 4 gados nozagto?
K
Aizgāju pensijā 2013.gadā. Man pensiju piešķīra ar pazeminātu koeficientu, bet piemaksu par stāžu vispār nepiešķīra. Tagad beidzot tikšot veikts koeficienta pārrēķins. Bet vai Reirs man atmaksās 4 gados nozagto starpību?
Labklājības ministrija apzog
L
Tiem, kas aizgāja pensijā līdz 2011.gadam, maksā piemaksas par stāžu līdz 1996.gadam, bet tiem, kas aizgāja pensijā vēlāk - nemaksā. Man tādā veidā valsts katru mēnesi nozog 21 euro.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas