Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgas domes komiteja atbalsta Baraņņika darbību vairākos pašvaldības amatos

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien atbalstīja Rīgas domes lēmumprojektu, kas atļauj savienot vairākus amatus Rīgas pašvaldības amatpersonai Vadimam Baraņņikam (Saskaņa).

Lēmumprojektu neatbalstīja domes opozīcija.

Baraņņikam atļauts savienot Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu ar Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja amatu, Rīgas domes Zvejniecības licencēšanas komisijas locekļa amatu, Rīgas domes Dzīvojamo telpu izīrēšanas komisijas priekšsēdētāja amatu un Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes locekļa amatu.

Tāpat Baraņņikam atļauts savienot Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu ar pilnvarojuma - pārstāvēt Rīgas pilsētas pašvaldību biedrības "Latvijas Pašvaldību savienība" kongresā un domē - izpildi.

Kā informēja domes Personāla nodaļas vadītāja Rita Logina, domes juristi, izvērtējot interešu konflikta varbūtību, Baraņņikam darbojoties visos šajos amatos, šādus riskus nekonstatēja.

Rīgas domes opozīcija izteica neizpratni, kādēļ šis jautājums tiek lemts tikai tagad, kad Baraņņiks jau vairākus mēnešus darbojas minētajos amatos - bez domes atļaujas par amatu savienošanu, kas faktiski nozīmējot normatīvu pārkāpumu.

Kā norādīts lēmumprojektā, atbilstoši likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" vispārīgajam regulējumam amatpersona pati ir atbildīga par interešu konflikta nepieļaušanu un valsts amatpersonas ētikas normu ievērošanu, tāpēc, neraugoties uz kompetentās institūcijas - Rīgas domes - doto atļauju savienot amatus, Baraņņikam ir pienākums jebkurā brīdī izvērtēt interešu konflikta iespējamību un rīcības atbilstību amatpersonas ētikas normām, ja, pildot kādu no minētajiem amatiem, pastāv iespēja, ka viņš var nonākt interešu konflikta situācijā.

Gala lēmums šajā jautājumā vēl jāpieņem Rīgas domei.

  Seko mums

  Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

  Ziņas e-pastā

  Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

  LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

  Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


  Aktuāli

  Dānija izdos Misāni Latvijai(44)

  Dānijas tiesa ceturtdien apstiprināja Dānijas ģenerālprokurora lēmumu atcelt Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) un atzina, ka Misāne jāizdod Latvijai, vēs...

  Ziņas

  Vairāk Ziņas


  Politika

  Vairāk Politika


  Rīgā

  Vairāk Rīgā


  Novados

  Vairāk Novados


  Kriminālziņas

  Vairāk Kriminālziņas