Laika ziņas
Šodien
Apmācies
LSA veiktā aptauja liecina, ka 9,4% studentu ir atteikts studiju kredīts ar valsts galvojumu, savukārt atteikumu uz studējošā kredīta pieteikumu saņēmuši 5,8% studentu.

Rosina mainīt studiju kredītu modeli

Valsts galvoto kredītu sistēma ir jāmaina, lai padarītu augstāko izglītību pieejamāku plašākam studēt gribētāju lokam, norāda Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidente Justīne Širina. LSA sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) ir izstrādājusi priekšlikumu, ka, lai, saņemtu valsts galvoto aizdevumu studiju maksas vai ikdienas tēriņu segšanai, vairs nebūs nepieciešams otrs galvotājs. "Studentiem sagādā grūtības prasība papildus valsts galvojumam piesaistīt galvotāju, jo izvēlētais galvotājs, ja studējošais tādu var piemeklēt, bieži vien tiek atzīts par kredītnespējīgu," atzīst Širina.

Top komentāri

Students
S
LU ĢZZF ir nevajadzīgi daudz budžeta vietu un rotācija uz tām tikai reizi gadā nevis katru semestri!!! Un studentu arī kursā ir mazāk nekā budžeta vietu. Šīs "liekās" budžeta vietas varētu novirzīt uz citām studiju programmām vai pat uz citām augstskolām... galu galā tā taču ir valsts nauda.
Enģeļa viesis
E
Augstskolās jau tāpat neko nemāca, bet piesavinās naudu uzurpējot pasakas par kaut kādām zināšanām, kuras nekad nevienam Latvijā nemāca!
IQ
I
Ja tu nespēj iestāties budžetā, tad atvaino bet augstskolā tev nav vietas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas