Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -14 °C
Sniega pārslas
Otrdiena, 7. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Studiju kredīti

Finansējums vajadzīgajam

Lai nodrošinātu papildu finansējumu valsts garantēto studiju un studējošo kredītu pieejamībai, Ministru kabinets pagājušajā nedēļā piešķīra Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) 163 900 eiro, pārdalot finansējumu no budžeta resora programmām, raksta LETA.

Valdība atbalsta jaunu studiju kreditēšanas modeli

Valdība otrdien atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto likumprojektu par jaunu studiju kreditēšanas modeli, kurā nebūs nepieciešams otrs galvotājs vai cits papildu nodrošinājums.

Eksperts: Studiju kreditēšana – vai sociālais eksperiments, kam lemts izgāzties?

Latvijas iedzīvotāju spēja un vēlme aizņemties aug, liecina Finanšu nozaru asociācijas Kreditēšanas indekss privātpersonu segmentam. Kamēr kredītus mājoklim privātpersonām izsniedz gandrīz visas bankas, SEB banka jau divus gadus ir vienīgā banka Latvijā, kas guvusi tiesības izsniegt valsts galvotos studiju un studējošā kredītus. Kopumā šādu pakalpojumu studentiem nodrošinām jau vairāk nekā 10 gadus, uzskatot to par mūsu atbildību un ieguldījumu Latvijas nākotnē. Laika gaitā novērota tendence – studētgribētāju skaits, kas vēlas izmantot šo finanšu atbalsta instrumentu, ik gadu samazinās, un no banku puses nav vēlmes iegūt tiesības nodrošināt šo pakalpojumu. Kādēļ tā?

Rosina mainīt studiju kredītu modeli

Valsts galvoto kredītu sistēma ir jāmaina, lai padarītu augstāko izglītību pieejamāku plašākam studēt gribētāju lokam, norāda Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidente Justīne Širina. LSA sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) ir izstrādājusi priekšlikumu, ka, lai, saņemtu valsts galvoto aizdevumu studiju maksas vai ikdienas tēriņu segšanai, vairs nebūs nepieciešams otrs galvotājs. "Studentiem sagādā grūtības prasība papildus valsts galvojumam piesaistīt galvotāju, jo izvēlētais galvotājs, ja studējošais tādu var piemeklēt, bieži vien tiek atzīts par kredītnespējīgu," atzīst Širina.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide