Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Studijas

Vēl pieejamas budžeta vietas

Lai gan augstskolās reflektantu pamatuzņemšana noslēdzās jau jūlija vidū, vēl ir iespēja pieteikties virknē studiju programmu gan maksas, gan valsts finansētās vietās. Tiesa, iespēja iekļūt "budžetniekos" ir ierobežota, jo daļā programmu brīvas ir tikai pāris vietas. Tāpēc augstskolas mudina – pirms dokumentu iesniegšanas noskaidrot svaigāko informāciju konkrētajā fakultātē.

Studijas krievu valodā neatļaus

Satversmes tiesa (ST) pērn jūnijā par neatbilstošu atzina normu, kas prasa privātajām augstskolām un koledžām studiju programmas īstenot valsts valodā. Likumdevējam tika rosināts meklēt alternatīvus latviešu valodas lomu stiprinošus risinājumus, kas mazāk aizskartu privāto augstskolu studentu un mācībspēku akadēmisko brīvību un ar to saistīto augstskolu autonomiju, proti, tiesības īstenot augstākās izglītības studiju programmas svešvalodās varētu tikt piešķirtas tām augstskolām, kuras sasniegušas noteiktus kvalitātes kritērijus.

Humanitārā joma – visliesākā

Humanitāro zinātņu programmās šobrīd mācās kopumā 6161 studējošais, no tiem 2073 jeb 34% studē par maksu. No tematiskajām grupām lielākā ir filoloģija un valodniecība, tai seko literatūra un lingvistika, svešvalodas, vēsture un antropoloģija, filozofija un ētika, reliģija un teoloģija, kā arī māksla (vizuālā, mūzikas, skatuves u. c.), kas gan zināmā mērā būtu skatāma kā atsevišķa joma, Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijā skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības un zinātnes departamenta direktora vietniece Diāna Laipniece.

Studiju formāts vēl nav izlemts

Vairākums mācību iestāžu sliecas uz to, ka no 1. septembra gan studenti, gan pasniedzēji skatīs cits citu auditorijās, taču daļa augstskolu vēl nav izlēmušas, kā rīkosies, jo gaida informāciju no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide