Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Salacgrīvas novads meklēs atbalstu Satversmes tiesā saistībā ar teritoriālo reformu

Salacgrīvas novada dome sniegs pieteikumu Satversmes tiesā par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma atzīšanu par neatbilstošu Eiropas Vietējo pašvaldību hartai un Latvijas Satversmei, šodien ārkārtas domes sēdē vienbalsīgi lēma domes deputāti.

Vietvara uzskata, ka Salacgrīvas novada iekļaušana Limbažu novadā faktiski likvidē Salacgrīvas novadu kā atsevišķu, patstāvīgu teritoriālu vienību ar savām pašnoteikšanās tiesībām un pārvaldi, būtiski samazinot Salacgrīvas novada iedzīvotāju tiesības regulēt savu dzīvi un saglabāt savu lokālo identitāti. Turklāt, pieņemot likumu, esot ignorēts Salacgrīvas novada iedzīvotāju viedoklis, kas pausts 2019.gada nogalē veiktajā iedzīvotāju aptaujā, kurā 94,29% dalībnieku neatbalstīja Salacgrīvas novada iespējamo apvienošanu ar Limbažu novadu.

Domnieki arī uzskata, ka nav veiktas konsultācijas ar iedzīvotājiem, paredzamās reformas izskaidrošana, iedzīvotāju viedokļu uzklausīšana, kā arī nav sniegts pamatojums un argumenti iedzīvotāju viedokļa noraidīšanai. Lēmumā par vēršanos Satversmes tiesā dome arī norāda, ka, izstrādājot likuma projektu, nav ņemti vērā Salacgrīvas novada iedzīvotāju ikdienas paradumi un racionālas teritorijas plānošanas pamatprincipi, novada ģeogrāfiskais novietojums un ar to saistītās īpatnības.

"Salacgrīvas novada pievienošana Limbažu novadam pasliktinās Salacgrīvas novada iedzīvotāju situāciju, negarantējot samaksāto nodokļu atgriešanu to maksātājiem," uzskata dome.

Turklāt, pieņemot administratīvi teritoriālās reformas likumu, ir pārkāpta Eiropas Vietējo pašvaldību harta un Latvijas Satversme, uzskata Salacgrīvas novada dome, norādot arī uz labas likumdošanas principa pārkāpšanu.

Arī Kandavas novada pašvaldība Satversmes tiesā centīsies panākt novada saglabāšanu. Satversmes tiesā vērsīsies arī Limbažu novada dome, kas apstrīdēs Skultes pagasta atdalīšanu no Limbažu novada. Ikšķiles novada dome vērsīsies Satversmes tiesā, iebilstot pret tā iekļaušanu Ogres novadā, bet Salas novads iebilst pret pievienošanu Jēkabpilij.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kājām pāri Krievijas robežai(4)

''Labas ziņas! Atsākam regulāro autobusu satiksmi ar Krieviju!'' Šādu paziņojumu savos e-pastos nesen saņēma iedzīvotāji, kuri kādreiz ir izmantojuši starptautiskā autobusu pasažieru pārvadātāja Ec...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas