Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

SC rosina atteikties no deputātu imunitātes administratīvo pārkāpumu lietās

Politiskās apvienības Saskaņas centrs (SC) deputāti iesnieguši Saeimā grozījumus virknē normatīvajos aktos, kas paredz atteikties no deputātu imunitātes administratīvo pārkāpumu lietās.

SC piedāvā veikt grozījumus Satversmē, nosakot, ka pret Saeimas locekli nevar uzsākt kriminālvajāšanu bez Saeimas piekrišanas. Patlaban Satversme paredz, ka "pret Saeimas locekli nevar uzsākt kriminālvajāšanu vai uzlikt viņam administratīvu sodu bez Saeimas piekrišanas".

Vienlaikus SC piedāvā līdzīgas izmaiņas veikt attiecībā uz tiesnešiem, tiesībsargu un prokuroriem. Tāpat SC no Valsts drošības iestāžu likuma paredz izslēgt normu, kas paredz situācijā, kad valsts drošības iestādes amatpersona vai darbinieks ir izdarījis administratīvu pārkāpumu, 24 stundu laikā par to informēt valsts drošības iestādes vadītāju, kuram triju dienu laikā jāsniedz atzinums, vai nepastāv apstākļi, kas izslēdz pakļautās amatpersonas vai darbinieka atbildību.

SC piedāvā veikt atbilstošus grozījumus Saeimas kārtības rullī, likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, Valsts drošības iestāžu likumā, Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā, likumā "Par tiesu varu", Satversmes tiesas likumā, Tiesībsarga likumā, kā arī Prokuratūras likumā.

Kā norāda likumprojekta iesniedzēji, pašlaik likumos ir paredzēta ļoti dažāda pieeja jautājumā par atsevišķu valsts amatpersonu saukšanu pie administratīvās atbildības. Piemēram, tiesneši, tajā skaitā Satversmes tiesas tiesneši, un prokurori par izdarīto administratīvo pārkāpumu tiek saukti pie disciplinārās atbildības, Saeimas deputātu un tiesībsarga saukšanai pie administratīvās atbildības nepieciešama Saeimas piekrišana. Savukārt attiecībā uz valsts drošības iestāžu amatpersonām regulējums paredz iespēju valsts drošības iestādes vadītājam sniegt atzinumu, vai nepastāv apstākļi, kas izslēdz pakļautās amatpersonas vai darbinieka atbildību.

Vienlaicīgi nekāda imunitāte saukšanai pie administratīvās atbildības nepastāv ne Valsts prezidentam, ne Ministru kabineta locekļiem, ne parlamentārajiem sekretāriem, ne citām valsts amatpersonām. Daudzās Eiropas valstīs līdz ar tiesu varas neatkarības nostiprināšanos arvien biežāk tiek pausts viedoklis, ka imunitātes institūtam 21.gadsimtā vairs nav vietas, uzsver likumprojekta iesniedzēji.

Kā ziņots, 21.jūnijā Saeima nodeva izskatīšanai visās komisijās Vienotības un koalīcijas partiju rosinātos Satversmes grozījumus, kuri paredz ievērojami mazināt deputātu tiesisko imunitāti.

Saeimas vērtēšanai nodotie grozījumi paredz, ka par administratīviem pārkāpumiem Saeimas deputāti tiks sodīti tāpat kā jebkurš Latvijas iedzīvotājs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēl viens vaibsts televīzijas portretā

Par publisko skandālu saistībā ar Latvijas Televīzijas lēmumu rīkot EP priekšvēlēšanu diskusijas krievu valodā Guntars Gūte sarunājas ar politologu Jāni Ikstenu.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas