Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ST par administratīvi teritoriālo reformu līdz šim ierosinājusi 12 lietas

Šobrīd Satversmes tiesā (ST) par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu ir ierosinātas 12 lietas, pieņemts viens lēmums par atteikšanos ierosināt lietu, savukārt viens pieteikums atrodas izskatīšanā tiesas kolēģijā, aģentūru LETA informēja tiesā.

ST priekšsēdētāja Ineta Ziemele uzsvēra, ka pirmās ierosinātās lietas sagatavošanas termiņš ir 16.decembris.

"Uz to brīdi būs zināms, kā procesuāli tiesa virzīsies uz priekšu, jo šobrīd lietu sagatavošanas stadijā par to spriest ir pāragri. Izskatot lietas, ST citstarp vērtēs labas likumdošanas principa ievērošanu", norādīja Ziemele.

ST līdz šim Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu apstrīdējušas 14 novada domes - Alsungas, Carnikavas, Iecavas, Ikšķiles, Inčukalna, Jaunjelgavas, Kandavas, Limbažu, Mazsalacas, Rugāju, Rundāles, Salacgrīvas, Salas un Varakļānu novada domes.

Jaunjelgavas novada domes pieteikums līdz 28.oktobrim atrodas izskatīšanā kolēģijā.

Tiesa vērtēs Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikuma Administratīvās teritorijas, to administratīvie centri un teritoriālā iedalījuma vienības vairāku apakšpunktu atbilstību Satversmes 1. un 101.pantam, kā arī Eiropas vietējo pašvaldību hartas 4.panta 6.daļai un 5.pantam.

Minētie pamatlikuma panti nosaka, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika un ikvienam Latvijas pilsonim ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties valsts un pašvaldību darbībā, kā arī pildīt valsts dienestu.

Kā vēstīts, Saeima ir pieņēmusi un Valsts prezidents izsludinājis likumu, kas no 2021.gada 1.jūlija Latvijā paredz 42 pašvaldību izveidošana pašlaik esošo 119 pašvaldību vietā.

Top komentāri

pūce pūcei aci neknabj
p
10 gadus tika veikta iepriekšējā reforma, izstrādāti kritēriji, pašvaldībām ļauts apvienoties pašām, citas apvienotas ar likumu, 2009.gadā reforma tika īstenota. Dažas pašvaldības gan joprojām neatbilga kritērijiem. Tas ļāva teikt, ka reforma nav pabeigta. Bet tā vietā, lai reformētu tās pašvaldības, kuras neatbilda kritērijiem, tiek reformētas gandrīz visas. Kam bija vajadzīgi tie 10 gadi ar kritēriju meklēšanu, izpētēm, sabiedrības aptaujām? Ar jauno reformu tiek teikts, ka vecā reforma bija ālēšanās vien. Bet tagad ir nākusi apskaidrība. Deus ex machina savā kabinetā visu ir izlēmis. Pietiek jau ar vienu Varakļānu gadījumu, lai saprastu, ka šī reforma savā būtībā ir absurds. Varakļānu iedzīvotāji grib pievienoties vienam novadam, bet to pievieno citam. Mērķi taču tiktu sasniegti, arī piekrītot iedzīvotāju gribai. Vai rīkoties pret sabiedrības gribu ir patiesais mērķis?
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas