Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Teju trīs miljonu veloceļš plezīram

"Skatoties uz esošo situāciju, redzams, ka veloceļi Rīgā tiek būvēti ķeksīša pēc, lai būtu, ko pateikt atskaitēs – re, mēs kaut ko darām," teic arhitekts un velo entuziasts Oto Ozols. Viņa vārdus apliecina teju trīs miljonus vērtais projekts, kurā plānots ar veloceļu savienot Imantu un Daugavgrīvu. Par tā lietderību šaubās arī pats Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, kurš intervijā Latvijas Radio piekrīt, ka "šis veloceliņš taps vairāk plezīram".

Ozols norāda, ka jebkurš veloceliņš ir augsti vērtējams, taču jāatceras, ka prioritāri ir savienot Rīgas apkārtnes ar centru, kas ļautu cilvēkiem nokļūt, piemēram, uz darbu vai mācību iestādēm. Kad šī prioritāte būs izpildīta, tad var domāt arī par sekundāriem maršrutiem, kas paredzēti izmantošanai brīvajā laikā. "Rīgā vienmēr tiek būvēts bez jebkāda pamatojuma. Piemēram, ir veloceļš gar promenādi pie Daugavas. Jā, tas ir skaisti, bet tas pilnīgi neko neatrisina. Primāri būtu jābūvē tur, kur jau šobrīd ir daudz riteņbraucēju, piemēram, tajā pašā Brīvības ielā var izveidot velojoslu, neieguldot bargus līdzekļus," viņš paskaidro. 

Savukārt pēc Jakrina domām, lēmumu izbūvēt Imantas–Daugavgrīvas veloceliņu nevarot saukt par nepareizu, jo "gan jau būs cilvēki, kas to izmantos". Taču pamatojuma šim lēmumam viņam īsti nav, proti, veloceliņš ticis iekļauts 2015. gadā izstrādātajā koncepcijā un departaments nu vienkārši virzās pēc projekta. "Es tajā brīdī nestrādāju departamentā, tāpēc nevaru pamatot, kāpēc pieņēma šādu lēmumu, bet man šķiet, ka ir racionāli iesākto projektu novest līdz beigām," viņš tikai komentē.

Runājot par projektu, RDSD pārstāve Una Ahuna-Ozola teic, ka "pirms veloceļu projektēšanas uzsākšanas tiek veikta konkrētā maršruta izpēte, vērtējot gan iedzīvotāju un sociālo pakalpojumu izvērtējumu, velomaršruta vides pievilcību, būvniecības izmaksas, gan nekustamo īpašumu jautājumus". Tomēr uz jautājumu par to, vai departamenta rīcībā ir dati, kas liecinātu, ka konkrētajā maršrutā ir tik intensīva riteņbraucēju satiksme, lai būtu nepieciešams veloceliņš, atbilde tā arī netika sniegta.

mainīts virsraksts

Visu rakstu lasiet otrdienas, 25.jūlija laikrakstā Diena!

 

Top komentāri

Egils Fomins
Vēl kas, Rīgas satiksmei samazinās pasažieru skaits. Ja tiek attīstīti prioritārie punkti, tad vēl vairāk kritīsies braucēju skaits RS transportos. Varbūt šī iemesla pēc viss šis ir diezgan jancīgi
Fiksais
F
Vai 3 miljoni nav kā sinonīms līdzekļu izšķērdēšanai, kā Latvenergo gadījumā? Tā teikt, Zorro paraksts?
Margarēta
M
Kāpēc tiek uzskatīts, ka dzīvei Rīgā ir jānotiek tikai trasē guļamrajons-centrs un visiem ceļiem un transportiem jāapkalpo tikai šis virziens. Rīgai ir jākļūst par modern pilsētu, kur dzīve notiek arī rajonu centros. Varbūt ir maz cilvēku, kas ar velo brauktu tieši no Imantas uz Daugavgrīvu (lai gan vasarās rekreācijas nolūkos varbūt cilvēki brauks uz jūru), bet daudzi ar laiku var izmantot kādus šī veloceļa posmus, lai nokļūtu uz vietējo veikalu, skolu, pie ārsta. Galu galā arī dažādi biroji vairs nemaz tā nealkst iemīcīties centrā, kur nav stāvvietu, ir dārga īre. Pamazām veidojas darbavietas arī ārpus pilsētas centra.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas