Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

TM: Baznīcu vienlaikus drīkst apmeklēt vairāk nekā 25 cilvēki

Baznīcu vienlaikus drīkst apmeklēt vairāk nekā 25 cilvēki, taču šos apmeklētājus nevar aicināt organizēti, izriet no Tieslietu ministrijas (TM) skaidrotā aģentūrai LETA.

Šobrīd spēkā esošajā Ministru kabineta rīkojuma Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu redakcijā noteikts, ka ir atļauta pulcēšanās organizētu reliģisko darbību veikšanai, ja pasākumā vienlaikus ir ne vairāk kā 25 cilvēki.

Attiecīgi uz dievkalpojumiem, ko veic garīgais personāls atbilstoši saviem pienākumiem, un uz kuriem apmeklētāji netiek aicināti organizēti, šis ierobežojums neattiecas. Taču apmeklētājiem joprojām ir jāievēro divu metru distancēšanās, skaidroja TM.

Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne aģentūrai LETA apstiprināja, ka 25 cilvēku skaita ierobežojuma neattiecināšana uz regulārajiem dievkalpojumiem, attiecīgi tam, kā par to ziņo Tieslietu ministrijā, ir saskaņota ar VM. 

Kopš 12.martā tika izdota Ministru kabineta rīkojuma Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu sākotnējā versija, tajā ir veiktas vairākas izmaiņas, atbilstoši aktuālajai epidemioloģiskajai situācijai. 

Iepriekš neatkarīgi no to apmeklētāju skaita bija aizliegta reliģiskās darbības veikšana pulcējoties, kā arī ierobežota neorganizēta pulcēšanās reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Līdz ar to saskaņā ar valdības rīkojumu tika aizliegtas reliģiskās darbības, kas veicamas pulcējoties, taču par tādām nebija un nav uzskatāma dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros bez draudzes un apmeklētāju pulcināšanas. 

Attiecīgi dievnami nav aizslēgti, tajos varēja un var ierasties individuālā kārtā jeb ir atļauta neorganizēta ierašanās, ievērojot valdības noteiktos veselības drošības un piesardzības pasākumus. Ierašanās nav aizliegta arī dievkalpojuma laikā - ar nosacījumu, ka ir iespējams nodrošināt valdības noteiktos veselības drošības un piesardzības pasākumus.

TM ir informējusi Iekšlietu ministriju, Valsts policiju, Rīgas pašvaldības policiju, pašvaldības un Latvijas Pašvaldību savienību, lai rastu vienotu izpratni par valdības rīkojuma izpildi un tajā noteikto ierobežojumu un aizliegumu piemērošanas kārtību dievnamos notiekošo dievkalpojumu un individuālo apmeklējumu laikā, skaidroja ministrijā.

Top komentāri

Opis
O
Dievu arī taču var lūgt attālināti.
Kā ziņoja vācu TV ARD
K
Frankfurtē pie Mainas baptistu baznīcā ar Covid-19 inficējušies 40 cilvēku, bet Hessenes zemē Lērā restorānā 11 cilvēku.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas