Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Tieslietu ministrija

TM: Bērnu aizsardzībai, jārod iespēja palīdzēt personām, kuras izjūt seksuālu interesi par bērniem

Lai aizsargātu nepilngadīgos no iespējamiem dzimumnoziegumiem, tiek plānots strādāt arī personām, kuras izjūt seksuālu interesi pret bērniem un vēlas saņemt palīdzību, kā arī pilnveidot bērnu zināšanas par seksuālo vardarbību, teikts Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātajā plānā nepilngadīgo aizsardzībai no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību 2018. - 2021.gadam.

Rasnaču neviens neapturēšot

Tieslietu ministra Dzintara Rasnača (NA) laikā ir sākta maksātnespējas reforma, ko var uzskatīt par pavērsienu arī šā procesa uzraudzībā, palielinot Tieslietu ministrijas (TM) padotībā esošās Maksātnespējas administrācijas pilnvaras. Taču sabiedrība reformas rezultātus vēl nejūt. Maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība radījusi iespaidu, ka "maksātnespējas procesos nav kārtības un tieslietu ministrs vāji īsteno šīs jomas pārraudzību," bija norādīts vienā no diviem Saeimā iesniegtajiem lēmuma projektiem par neuzticību tieslietu ministram Rasnačam.

Pirmslaulības apmācību kursi izrādījušies daudz mazāk apmeklēti nekā plānots

Tieslietu ministrijas rosinātie pirmslaulības apmācību kursi ir izrādījušies daudz mazāk apmeklēti nekā plānots, tāpēc no 8000 eiro, kas pērn tika piešķirti to organizēšanai, valsts budžetā atpakaļ ieskaitīti 5760 eiro, liecina Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotais informatīvais ziņojums, kas 3.aprīlī tiks prezentēts Ministru kabinetam.

Sodīšana uz ceļa neuzvedīs

Pēc pieciem gadiem Tieslietu ministrija (TM) cer ieviest sistēmu, ka nepilngadīgos par prettiesisku rīcību nesodītu, bet viņiem palīdzētu. Tas nozīmē, ka eksperti meklēs bērna antisociālās uzvedības cēloņus un pēc tam piedāvās dažādus pakalpojumus, kas varētu palīdzēt. Eksperti uzskata, ka situācija ir ļoti samilzusi un notiek cīņa tikai ar sekām. Plānotā sistēma nozīmētu svarīgas pārmaiņas, kas vispirms prasītu domāšanas maiņu, un jau tagad skaidrs, ka tas nav viegli. Likumprojekta saskaņošana vien notiek jau gandrīz gadu. Turklāt, lai ieceres īstenotu, nepieciešams arī ievērojams finansējums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide