Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Turpmāk ieceļotājus par drošības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai apziņos ar SMS palīdzību

Visiem ieceļotājiem Latvijā no pirmdienas tiks nosūtīta īsziņa, atgādinot, ka iebraucot no ārvalstīm ar augstu Covid-19 risku, obligāti jāvēro pašizolācija.

Ministru kabinets (MK) otrdien, 22.septembrī, uzklausīja Satiksmes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par SMS apziņošanas izmantošanu personu informēšanai par Latvijā noteiktajiem Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Satiksmes ministrija skaidroja, ka iniciatīvas īstenošanai ir veiktas konsultācijas ar publisko mobilo elektronisko sakaru tīklu pakalpojumus nodrošinošajiem komersantiem - Latvijas mobilais telefons, Tele2 un Bite Latvija.

Sarunās panākta vienošanās, ka mobilo sakaru operatori no 28.septembra nosūtīs automātisku paziņojumu personām, kuras ieradīsies vai atgriezīsies Latvijā.

Turklāt, izsūtot SMS, operatori pēc iespējas centīsies nodrošināt, ka personai tiek nosūtīts tikai viens paziņojums, un atkārtoti sūtīts tas tiek ne biežāk kā reizi četrās nedēļās.

Latvijas mobilo sakaru operatoru lietotājiem SMS tiks nosūtīta latviešu vai krievu valodā no adresāta Covid-19, bet viesabonentiem - angļu valodā no adresāta +371112. Mobilo sakaru operatoriem reizi mēnesī būs jāinformē Krīzes vadības padomes sekretariāts par nosūtīto SMS paziņojumu skaitu.

Valdība atbalstīja informatīvajā ziņojumā ietverto piedāvājumu un noteica, ka personu, kas ieceļo vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm, SMS apziņošana jāveic no 28.septembra līdz 31.decembrim.

Veselības ministrijai uzdots nodrošināt SMS paziņojuma sagatavošanu un nosūtīšanu atbilstoši Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumam.

Tāpat MK noteica, ka 2020.gadā elektronisko sakaru komersanta faktiskie izdevumi, kas radušies, lai viesabonentiem, kuri ir reģistrējušies Latvijas mobilo sakaru operatora tīklā, nosūtītu SMS paziņojumu, tiek segti no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem. Satiksmes ministrijai ne vēlāk kā līdz 26.novembrim jāiesniedz MK izskatīšanai rīkojuma projektu par nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu.

Top komentāri

Taatasir
T
Kur suutiis ja nav mobilaa telefona un ePasta?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

VM: Covid-19 ierobežojumi nav devuši gaidīto efektu(7)

Pirms aptuveni nedēļas Covid-19 izplatības kontrolēšanai ieviestie ierobežojumi nav devuši gaidīto efektu un slimības izplatība turpina strauji pieaugt, norādīts Veselības ministrijas (VM) uz šodie...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas