Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Uz Tuska (pa labi) izteikumiem asi reaģēja pazīstamais britu eiroskeptiķis Farāžs

Tusks daļai Brexit atbalstītāju atvēl "īpašu vietu ellē"

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks izteicies, ka tiem, kuri aģitējuši par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb tā dēvēto Brexit, bet kuriem pašiem nav bijis skaidra plāna, kā šo izstāšanos droši un pieņemamā veidā realizēt, ir atvēlēta "īpaša vieta ellē", vēsta BBC.

Ar šādu skarbu pārmetumu Tusks nāca klajā pēc tikšanās ar Īrijas premjeru Leo Varadkaru. Tusks ne pirmo reizi norādīja, ka ES jebkurā Lielbritānijas piedāvātajā šķiršanās līguma variantā absolūti uzstās, lai tajā ir iekļauta vienošanās daļa, kas paredz virkni pasākumu, lai novērstu to, ka pēc Brexit starp ES dalībvalsti Īriju un Ziemeļīriju, kas ir Apvienotās Karalistes province, tiek atjaunotas robežpārbaudes.

Šis ārkārtas plāns sāktu darboties gadījumā, ja pēc Brexit pārejas posma, kas noslēgsies 2020. gada beigās, Apvienotā Karaliste un ES nebūs vienojušās par nākotnes attiecībām, tajā skaitā tirdzniecības līgumu. Tādā gadījumā Lielbritānija turpinātu dalību ES muitas savienībā, bet Ziemeļīrija būtu daļēji pakļauta bloka vienotā tirgus noteikumiem. Nelielā ziemeļīru Demokrātiskā unionistu partija, kas Mejas valdībai nodrošina vairākumu parlamentā, bažījas, ka tas varētu apdraudēt Ziemeļīrijas un Lielbritānijas savienību. Savukārt premjeres pārstāvētās Konservatīvās partijas pārliecinātākie eiroskeptiķi baidās, ka valsts uz visiem laikiem paliks piesaistīta nīstajai ES. 

Tusks atzina, ka viņi ar Varadkaru abi pieļaujot "pilnīga fiasko scenāriju", proti, ka Lielbritānija pamet ES bez jebkādas vienošanās.

"Es reizēm domāju, kā izskatās tā īpašā vieta ellē, kas atvēlēta cilvēkiem, kuri aģitēja par Brexit, bet kuriem pašiem nebija pat ne aptuvens plāns, kā to droši novest līdz galam," pēc tikšanās ar Varadkaru tvītoja Tusks.

Apvienotās preses konferences noslēgumā, kad politiķu mikrofoni vēl nebija izslēgti, varēja dzirdēt, ka Varadkars Tuskam saka: "Briti tev par šo sados sutu." Tusks piekrītoši pamāja ar galvu un abi par īru premjera repliku pasmējās.

Tuska izteikumi, protams, nepalika bez ievērības Eiropas Parlamentā. Viens no pazīstamākajiem britu eiroskeptiķiem un bijušais UKIP līderis Naidžels Farāžs uz Tuska tvītu atbildēja: "Pēc Brexit mēs būsim brīvi no neievēlētiem un augstprātīgiem huligāniem, tādiem kā tu, un paši būsim noteicēji savā zemē. Man tas drīzāk izklausās pēc paradīzes."

Līdz brīdim, kad Lielbritānijai jāpamet Eiropas Savienība, atlikušas vien 50 dienas.

Top komentāri

Pravietisnejaukais
P
Tuska pieminētā vieta ellē, iespējams, ir nākošā aiz tās vietas, kur mitināsies brēcēji pret Kristietības pieminēšanu Eiropas Konstitūcijā.
ļuļa
ļ
ak tad tāda ir tuska izpratne par demokrātiju - nogānīt citādi domājošos un pasūtīt viņus uz elli. globālists parādīja savu īsto seju.
Priecīgs Piekritējs
P
Jā nu tāds Tusks patiešām ir: globalizators un poļu tautas nelga.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Būs vajadzīgi ilgstoši diplomātiski pūliņi(12)

ASV lēmums samazināt karavīru skaitu Vācijā un daļu kontingenta pārvietot uz citām Eiropas valstīm ir tikai pārmaiņu procesa sākums. Tas, vai arī Latvijā vai kādā citā no Baltijas valstīm tiks izvi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas