Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Digitālajā laikmetā privātpersonu dati ir kļuvuši vērtīgāki par zeltu un ļāvuši tādiem uzņēmumiem kā Google un Facebook iegūt teju pasakainas bagātības, īpaši nesatraucoties par lietotāju privātumu. Eiropas Savienības jaunā regula lūkos to mainīt

Vairāk tiesību prasīt, pienākums ziņot

Šodien stājas spēkā Vispārīgā datu aizsardzības regula (GDPR), un, lai gan daudziem ar to saistītās pārmaiņas joprojām ir neskaidras un jau pat izplatījušies mīti par tās "represīvo dabu", eksperti atgādina, ka privātpersonu ikdienas dzīvē regula daudz izmaiņu neievieš. Galvenokārt tā sniedz plašākas iespējas parūpēties par savu privātumu un uzzināt, kādi dati par cilvēku tiek ievākti. "Nevarētu teikt, ka notiek kaut kas jauns – personas dati vienmēr bijuši jāaizsargā, šobrīd personas datu aizsardzībai pievērsta uzmanība," skaidro zvērināts advokāts un Sorainen partneris Agris Repšs.

Top komentāri

Ass
A
Kāda datu aizsardzība ir iespējama ja datu glabātājs apstrādā tavus datus un glabatajam ir tiesības nodot tavus datus TRESJAI personai !!!Feisbuku nesen izjaja par datu nopludināšanu trešajam personām .
Maigonis
M
Murgs, kas radīts, lai juristu un konsultantu slānis un arī valsts budžets varētu pelnīt. Rīkojas tā It kā nepietiktu problēmas
[email protected]
p
Kā zināms – šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma valstī" nu jau 18 gadus (!!!) ir spēkā "Fizisko personu datu aizsardzības likums" (FPDAL), kuru lielā mērā neviens neievēro, bet ja nu arī kāds tomēr kaut vai "pa minimumu" ievēro, tad tikai formāli jeb "ķeksīša pēc". Savukārt, konkrētajā "pēkšņā datu aizsardzības šoka" situācijā būtiskākais ir tas, ka – FPDAL pamatprincipi un arī FPDAL definējumu akcenti principā neatšķiras no jaunās ES "Vispārējās datu aizsardzības regulas" (VDAR) konceptuālajiem kritērijiem / reglamentācijas nosacījumiem. Ja nu vienīgi – līdz ar jaunās ES regulas (VDAR) ieviešanu visai ievērojami tiek stiprinātas datu subjekta tiesības. Īpaši jau attiecībā pret personas datu apstrādes "merkantili orientētajiem" interesentiem, tostarp un galvenokārt – tā dēvētajiem "masmēdītājiem", kuri uz šo ar LIKUMU aizsargāto personas datu nesankcionētas, apzināti PRETLIKUMĪGAS apstrādes rēķina piekopj savus "netīri dzelteno noplūdumu pisnesus". (skat. turp. --- &)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas