Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu izmaksas sasniedz 43,8 miljonus eiro

Šogad VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem, ieskaitot ziemas sezonu, veicis 43,8 miljonu eiro apmērā. Bedru remontdarbi uz melnā seguma autoceļiem veikti vairāk nekā 298 000 kvadrātmetru apjomā, greiderēšanas darbi uz grants autoceļiem izpildīti teju 68 800 km apjomā, savukārt dilumkārta jeb greiderējamā kārta atjaunota vairāk nekā 5000 kvadrātmetru apjomā, bet grants segumu iesēdumu un bedru remontdarbi veikti vairāk nekā 120 000 kvadrātmetru apjomā.

No kopējām izmaksām apjomīgākie ikdienas uzturēšanas darbi ir segumu uzturēšanā vairāk nekā 18,5 miljoni eiro, kurā ietilpst bedru remonts asfalta ceļiem, virsmas apstrāde, greiderēšana, bedru un iesēdumu remonts grants ceļiem, atputekļošana, savukārt autoceļu kopšanā teju 5,7 miljoni eiro – tajos ietilpst zāles un krūmu pļaušana, grāvju tīrīšana, nomaļu apauguma noņemšana. Satiksmes organizēšanā izmaksāja vairāk nekā 1,1 miljons eiro, caurteku nomaiņā vai tīrīšanā ieguldīti vairāk nekā 651 000 eiro.

Arī šogad tāpat kā citus gadus tiek veikta ūdens atvades sistēmas sakārtošana tajos autoceļu posmos, kuros pavasarī un rudenī šķīdoņa dēļ ir apgrūtināta ceļa caurbraucamība. Ūdens atvades sistēmas sakārtošanas darbu ietvaros grāvju tīrīšana veikta vairāk nekā 207 000 kvadrātmetru apjomā, bet nomaļu grunts uzauguma noņemšana vairāk nekā 49 450 kvadrātmetru apjomā. Zāles pļaušana veikta vairāk nekā 7600 hektāru apjomā, bet krūmu pļaušana vairāk nekā 581 hektāru apjomā. Caurteku tīrīšana veikta 1092 metru garumā, bet bojāto caurteku nomaiņa veikta 2163 metru garumā.

Satiksmes organizēšanas darbu izpildes ietvaros uzstādītas vai nomainītas 2948 ceļazīmes, kā arī atjaunoti 5080 signālstabiņi. 

Atkritumu savākšana no piegružotajām ceļmalām prasījusi 400 000 eiro – izmaksas, kuras varētu novirzīt lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem. Tāpēc Latvijas autoceļu uzturētājs sadarbībā ar SIA Pilsētvides serviss ir iesaistījies vides kampaņā Plogging: Esi varonis un aicina iedzīvotājus pievērst lielāku uzmanību rūpēm par apkārtējo vidi. Jaunās iniciatīvas pamatā ir videi draudzīgā sporta kustība, kas apvieno lēno treniņa skriešanu ar atkritumu vākšanu.

Autoceļu uzturēšanas darbiem ikviens var sekot līdzi tiešsaistes režīmā aplikācijā Waze un VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapas kartē. Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti informēt par ceļu stāvokli Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

 

Top komentāri

Jorens
J
Un tā katru dienu peldas naudā kā tēvocis Skrūdžs, bet Bērziņš vaid, ka tik un tā ir par maz. Sanāk ik dienas vairāk kā 2 EUR uz katru iedzīvotāju, zīdaiņus un vājiniekus slimnīcās ieskaitot.
Rolands Bikovs
R
Jā 365 dienas x 43,8 mil. EUR dienā = sumašedšije deņgi.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas