Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ceļu uzturēšana

Rīgas ielu uzturētāji uzsāk ziemas dežūras

Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) uzdevis ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem nodrošināt ziemas dežūru, lai, pazeminoties gaisa temperatūrai vai sākoties snigšanai, nekavējoties varētu uzsākt ielu attīrīšanu no sniega vai apledojuma un seguma kaisīšanu, portālu Diena.lv informēja RDSD pārstāve Ilze Dimante.

LVC: Lietus dēļ daudzviet pasliktinājies grants autoceļu un remontposmu stāvoklis

Iestājoties rudenīgiem laikapstākļiem, kad bieži līst, autoceļi ar grants segumu pārmitrinās, zaudē nestspēju un tajos intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami, informē VAS Latvijas Valsts ceļi. Tieši lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti.

Rīgas ielu uzturētāji sniegam esot gatavi

Tā kā pēc sinoptiķu prognozēm sestdien Latvijā iespējams neliels sniegs, laika apstākļu maiņai gatavojas arī ceļu uzturētāji. Rīgas domē portālu Diena.lv informēja, ka Satiksmes departamenta tehnika un personāls ir gatavi pēc snigšanas uzsākt ielu tīrīšanu.

Apsaimniekotājs: Ja ir griba un idejas, tad "iesālīto" Rīgu var padarīt "zaļāku"

Ziemā šķiet, ka sāls ir visur - uz ceļiem, apaviem, apģērba, grīdām, mājdzīvnieku ķepām. Pavasarī ietves ilgi klāj "apsarmojums", bet tuvējie zālieni un koki nīkuļo. Iedzīvotāji protestē un vāc parakstus pret sāls izmantošanu, bet atbildīgās iestādes apgalvo, ka neko daudz jau darīt nevarot. Taču tā nav taisnība.

Šogad būvdarbi notiks apmēram 1300 kilometros valsts autoceļu

Šogad būvdarbi notiks autoceļu 152 objektos apmēram 1300 kilometru garumā, kas ir vairāk nekā pērn, kad būvdarbi notika 1100 kilometros valsts autoceļu, trešdien ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulcē sacīja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Kurš atbildēs: Bez Eiropas naudas ceļus labosim?

Ceļinieki ir satraukušies (un domāju, ka pamatoti) par to, kā valsts spēs finansēt ceļu uzturēšanas darbus pēc tam, kad būs izžuvušas Eiropas naudas bagātīgās upes. Šobrīd, lielā mērā pateicoties tām, varam runāt par strauju valsts ekonomisko attīstību, taču šis ir arī laiks, kad jābūt skaidrībai par to, kā dzīvosim tālāk, kā ilgtermiņā pašu spēkiem tiksim galā ar visām vajadzībām.

LVC brīdina: Uz grants seguma ceļiem vietām šķīdonis

Ilgstošu nokrišņu dēļ vietām uz autoceļiem ar grants segumu iestājies šķīdonis. Lai grants autoceļi netiktu sabojāti neatgriezeniski, šķīdoņa laikā daudzviet ieviesti autotransporta masas ierobežojumi - tiek liegta kustība transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide