Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ceļu uzturēšana

Koalīcija ceļu infrastruktūras projektiem atvēlēs papildu 75 miljonus eiro

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka lielākā laika daļa šīs dienas sanāksmē tika veltīta ekonomikas atlabšanas jautājumiem - kā pareizi stimulēt ekonomiku, lai tā pēc iespējas ātrāk atlabtu no "bedres, kur iegājusi teju visa pasaule".

LVC: Lietus dēļ daudzviet pasliktinājies grants autoceļu un remontposmu stāvoklis

Iestājoties rudenīgiem laikapstākļiem, kad bieži līst, autoceļi ar grants segumu pārmitrinās, zaudē nestspēju un tajos intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami, informē VAS Latvijas Valsts ceļi. Tieši lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti.

Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu izmaksas sasniedz 43,8 miljonus eiro

Šogad VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem, ieskaitot ziemas sezonu, veicis 43,8 miljonu eiro apmērā. Bedru remontdarbi uz melnā seguma autoceļiem veikti vairāk nekā 298 000 kvadrātmetru apjomā, greiderēšanas darbi uz grants autoceļiem izpildīti teju 68 800 km apjomā, savukārt dilumkārta jeb greiderējamā kārta atjaunota vairāk nekā 5000 kvadrātmetru apjomā, bet grants segumu iesēdumu un bedru remontdarbi veikti vairāk nekā 120 000 kvadrātmetru apjomā.

SM 2020.gada valsts budžetā pieprasījusi papildus 70 miljonus eiro

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) ceturtdien tikšanās laikā ar Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājas vietnieci Annu Upenu vienojušies par ciešāku sadarbību ceļu būvniecības jomā, aģentūru LETA informēja satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos Aļona Zandere.

Ceļiem jābūt prioritātei

Lai īstenotu valdības izstrādātās reformas, arī administratīvi teritoriālo reformu, kas iedzīvotājus attālinās no pašvaldību centriem, būtiska nozīme ir ceļu infrastruktūras stāvoklim, uzsver biedrības Latvijas ceļu būvētājs (LCB) valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Rīgas ielu uzturētāji sniegam esot gatavi

Tā kā pēc sinoptiķu prognozēm sestdien Latvijā iespējams neliels sniegs, laika apstākļu maiņai gatavojas arī ceļu uzturētāji. Rīgas domē portālu Diena.lv informēja, ka Satiksmes departamenta tehnika un personāls ir gatavi pēc snigšanas uzsākt ielu tīrīšanu.

Apsaimniekotājs: Ja ir griba un idejas, tad "iesālīto" Rīgu var padarīt "zaļāku"

Ziemā šķiet, ka sāls ir visur - uz ceļiem, apaviem, apģērba, grīdām, mājdzīvnieku ķepām. Pavasarī ietves ilgi klāj "apsarmojums", bet tuvējie zālieni un koki nīkuļo. Iedzīvotāji protestē un vāc parakstus pret sāls izmantošanu, bet atbildīgās iestādes apgalvo, ka neko daudz jau darīt nevarot. Taču tā nav taisnība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide