Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Valsts kontrole plāno pētīt KNAB, VID un VP izbeigtus kriminālprocesus

Valsts kontrole (VK), piesaistot ekspertus, plāno pētīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Valsts policijas (VP) izbeigtus kriminālprocesus, liecina publiski pieejamā informācija.

VK maija otrajā pusē izsludinājusi iepirkumu, lai izvēlētos ekspertus, kas sniegs konsultācijas, vērtējot KNAB, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes un VP lietvedībā bijušus kriminālprocesus, kas ir izbeigti vai kuros stājies spēkā attaisnojošs spriedums, veicot to juridisko analīzi un sniedzot vērtējumu.

Iepirkums sastāv no trīs daļām, un kopumā konsultantiem varētu izmaksāt aptuveni 30 000 eiro. Piedāvājumi jāiesniedz līdz trešdienai.

VK veic lietderības revīziju, kuras mērķis ir pārliecināties, vai spēkā esošais normatīvais regulējums un atbildīgo institūciju darbība tām noteikto funkciju izpildē nodrošina efektīvu noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā izmeklēšanu un iztiesāšanu.

Viena no revīzijā piemērotajām metodēm minēto jautājumu izvērtēšanai ir tādu kriminālprocesu izlases veidošana, kuros pirmstiesas izmeklēšanu ir veicis KNAB, VID un VP. Ekspertiem būs jāizpēta deviņi KNAB, deviņi VID un 12 VP izmeklētu kriminālprocesu materiāli.

Ekspertiem būs jāpēta atbildes uz vairākiem jautājumiem, piemēram, ekspertiem būs jāskaidro, vai izbeigšanas juridiskais pamatojums atbilst faktiskajiem no kriminālprocesa lietas materiāliem konstatējamiem apstākļiem. Tāpat speciālistiem būs jāskaidro, vai lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu satur izvērstu argumentētu pamatojumu, no kura ir skaidri saprotams, kādēļ lieta tiek izbeigta.

Ekspertiem arī būs jāskaidro, vai konkrētajā kriminālprocesā izmeklēšanu var raksturot kā intensīvu, bez būtiskiem pārtraukumiem, vai nav saskatāmas pazīmes tam, ka izmeklēšana netika veikta pietiekami, vai pietiekami intensīvi, kas bija par iemeslu vai sekmēja vēlāku lietas izbeigšanu.

Tāpat ekspertiem būs jāskaidro, vai izmeklēšanu uzraugošais prokurors ir pietiekami iesaistījies pirmstiesas izmeklēšanā kopš kriminālprocesa sākšanas visā tās gaitā vai tikai noslēgumā, vai nav saskatāms iespējams sadarbības trūkums starp izmeklētāju - procesa virzītāju un uzraugošo prokuroru.

Top komentāri

Kārlis
K
Prieks, ka VK strādā, pirms tam Sudrabas kundze darbu tikai imitēja.
edisons
e
Tas jau bija jādara sākot no deviņdesmitajiem gadiem! Vecās liela apjoma Latvijas finanšu krimināllietas arī jāpaceļ un par jaunu jāizskata. Līdzīgi, kā dopinga kontroles - pēc jau vairākām olimpiskajām spēlēm kad jau ir attīstītākas pārbaužu tehnoloģijas pārbaudot vecās analīzes bieži konstatē dopingu pārkāpumus. Ar krimināllietām būtu tieši tas pats!
|
|
Mums ir divi kantori, kuri vienmēr uzskata sevi par ''guru'' jebkurā tēmā. Jebkurā. Tie ir VK un KNAB. Tagad viņi liksies kopā ar pierēm. Interesanti, ar ko tas beigsies? Vai būs arī atbildes gājiens pretējā virzienā?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pirmdien gaidāmi mainīgi laikapstākļi

Naktī uz pirmdienu debesis virs Latvijas aizvien būs mākoņainas, bet pirmdien Latvijas rietumos un austrumos laika apstākļi būs stipri atšķirīgi - kamēr Latgalē pie debesīm būs mākoņi un brīžiem līs l...

Arī nākamā nedēļa būs lietaina un vēsa

Arī nākamajā nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, tādēļ gaidāms lietains un ne visai silts laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas