Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +3 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 30. marts
Nanija, Ilgmārs

Valsts kontrole

Kavē termiņus, un ļoti pieaug izmaksas

Valsts kontroles (VK) ziņojumā par Latvijas paveikto Rail Baltica projekta īstenošanā laikā no 2014. līdz 2019. gadam konstatētas vairākas būtiskas problēmas. Liela daļa no tām ir saistītas ar globālo pārvaldību starpvalstu līmenī. Igaunijas VK ziņojums uzrāda tieši tādas pašas problēmas kā Latvijā. Arī Lietuvā situācija ir līdzīga, lai gan kaimiņvalsts revīzijas ziņojums vēl nav pieejams.

Valsts kontrole veidos podkāstus

Valsts kontrole uzsāk jaunu komunikācijas žanru - podkāstu, portālam Diena.lv pavēstīja VK pārstāve Līga Krapāne. Lielākoties tās būs pārdomas pēc revīzijām jeb sarunas aiz kadra par revīzijās konstatēto plašākā kontekstā, pievēršoties cēloņsakarībām un analizējot iemeslus, kādēļ valsts nauda un manta nereti tiek izlietota neatbilstoši mērķiem vai pat pretlikumīgi, norāda Krapāne.

Prettiesiski izlieto 7 miljonus

Ierīkojot Latvijas un Krievijas valsts robežas joslu, vismaz 7,14 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļu un mantas izlietoti prettiesiski. Tā savā revīzijas ziņojumā konstatējusi Valsts kontrole (VK). Iestāde jau vērsusies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt konstatētos pārkāpumus. Tam kategoriski nepiekrīt Valsts robežsardze (VRS).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide