Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Var pieteikties atelpas brīža pakalpojuma saņemšanai bērniem ar invaliditāti un īpašas kopšanas nepieciešamību

Līdz 6.oktobrim ir iespējams pieteikties atelpas brīža pakalpojuma saņemšanai bērniem ar invaliditāti un īpašas kopšanas nepieciešamību, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijā (LM).

No šī gada novembra līdz 2022.gada aprīlim izmēģinājuma projekta gaitā 50 bērniem ar invaliditāti un īpašas kopšanas nepieciešamību tiks nodrošināts atelpas brīža pakalpojums mājoklī.

Atelpas brīža pakalpojums mājoklī ir īslaicīgs sociālās aprūpes un uzraudzības pasākumu kopums bērna dzīvesvietā vai citā bērnam drošā vidē, kas nav institūcija, atslogojot bērna ar invaliditāti un īpašas kopšanas nepieciešamību vecākus no aprūpes un uzraudzības pienākumu veikšanas.

2020.gadā LM saņēma bērnu ar invaliditāti vecāku iniciatīvu "Mēs negribam izdegt" un "Mūžīgie bērni" priekšlikumus par atelpas brīža pakalpojuma pilnveidošanu, nodrošinot šo pakalpojumu arī dzīvesvietā. Uzsākot atelpas brīža pakalpojuma pilnveidi, LM Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveide" tika izstrādāts pakalpojuma apraksts, ko plānots aprobēt izmēģinājuma projektā.

Izmēģinājuma projekta laikā katram bērnam tiks nodrošināts atelpas brīža pakalpojums mājoklī kopumā līdz 15 diennaktīm. To laikā ir paredzēts līdz 72 stundām ilgs iepazīšanās periods, kura laikā tiks veidots kontakts starp bērnu un pakalpojuma sniedzēju. Līdz 12 diennaktīm varēs izmantot pakalpojumu diennakts apjomā. Atbilstoši bērna individuālajām vajadzībām šis laika posms varēs tikt dalīts pa pakalpojuma saņemšanas reizēm atbilstoši ģimenes vajadzībām. Vienlaikus netiek paredzēta iespēja tās dalīt pa stundām un saņemt mazāk par diennakti vienā pakalpojuma saņemšanas reizē.

Atelpas brīža pakalpojums paredz, ka pakalpojuma sniegšanas laikā vecāki vai citas vienā mājsaimniecībā dzīvojošas personas neatrodas mājoklī, kurā bērnam pakalpojums tiks nodrošināts, izņemot iepazīšanās perioda laikā.

Dalībai izmēģinājumprojektā var pieteikties bērna likumiskais pārstāvis vai audžuģimene, ja bērns ir vecumā no trīs līdz 17 gadiem un Veselības un darbnespējas ekspertīzes ārstu valsts komisija ir noteikusi bērnam invaliditāti un īpašas kopšanas nepieciešamību.

Kopumā pakalpojumu būs iespējams saņemt 50 bērnu vecākiem. Dalībnieki tiks reģistrēti pieteikšanās secībā, izvērtējot atbilstību izmēģinājumprojekta kritērijiem un nodrošinot iespējami plašu reģionālo pārklājumu.

Pieteikšanās anketa pieejama biedrības "Latvijas Samariešu apvienība" mājaslapā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas