Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bērni ar īpašām vajadzībām

Skola atvērta visiem bērniem

Mazsalacas vidusskola ir viena no vispārējās izglītības iestādēm, kura piedāvā trīs speciālās izglītības programmas, tostarp bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Kaimiņu skolās tāda piedāvājuma nav, tāpēc bieži vien vecāki no blakus novadiem vēlas savus bērnus ar īpašām vajadzībām skolot šeit, nevis, piemēram, sūtīt uz speciālo skolu Valmierā.

Cīnās ar iekļaujošās izglītības zemūdens akmeņiem

Viens no mūsdienu izglītības atslēgvārdiem ir iekļaujošā izglītība. Diemžēl, runājot par to, joprojām netrūkst "kapeņu stāstiņu", intervijā Aismai Orupei atzīst Latvijas Autisma asociācijas vadītāja Līga Bērziņa.

Lai ejot uz specskolu...

"Vājdzirdīgie, kuri saņēmuši kvalitatīvus dzirdes aparātus, un nedzirdīgie bērni, kuri laikus tikuši pie implantiem un iemācījušies runāt, var iet parastā bērnudārzā, mācīties parastā skolā. Mums ir daudz labu piemēru. Sliktāk ar skolotāju attieksmi. Ir bijuši tādi gadījumi, kad skolotāji atteikušies lietot bērnam piešķirto FM aparātu, – ja esot tik slikti, tad lai ejot uz specskolu..." intervijā Romānam Meļņikam stāsta Vājdzirdīgo atbalsta asociācijas Sadzirdi.lv valdes locekle Baiba Bicēna.

Praktiskās nodarbības – labākais veids, kā bērniem ar invaliditāti apgūt informāciju

"Praktiska darbošanās grupās un pasaules iepazīšana ar eksperimentu palīdzību ir labākais, ko varam dot bērniem un jauniešiem neatkarīgi no vecuma, spējām un tā, vai mūsu priekšā ir vesels bērns vai bērns ar īpašām vajadzībām. Jebkura iespēja līdzdarboties dod iespēju pasauli izzināt un iepazīt pašiem, nevis pieņemot lietu kopsakarības kā vispārpieņemtas no pieaugušajiem un mācību grāmatas," bērnu uztveres principus skaidro Kate Pelēce, Rīgas Montessori sākumskolas direktore.

Labi ir tur, kur gaida

Balonu un multfilmu aktualitāte noplakusi, tagad Mārai ir jau četri gadi, un viņas dzīve iet uz augšu. Nodarbes kļuvušas smalkākas, piemēram, pavisam īstu pīrāgu cepšana kopā ar mammu Ingu vai jogošana no rītiem, atdarinot eksotisku dāmu kustības indiešu televīzijas kanālā. Arī sabiedriskā dzīve mazajai meitenei nokārtojusies - viņa apmeklē Kokneses internātpamatskolu - attīstības centru, pateicoties kuram aizmirsusi traumatisko pieredzi citā novada pirmsskolas izglītības iestādē (PII) - Gundega, par ko Diena rakstīja pirms gada.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide