Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Veidos satiksmei drošāko un nedrošāko Latvijas pašvaldību sarakstu

Satiksmes ministrija (SM) plāno izveidot pašvaldību satiksmes drošības indeksu un katru gadu publiskot satiksmei drošāko un nedrošāko pašvaldību sarakstu, aģentūru LETA informēja SM.

Lai motivētu pašvaldības vairāk pievērsties satiksmes drošības uzlabojumiem to administratīvajās teritorijās, ministrija plāno veidot satiksmes drošības indeksu Latvijas pašvaldībām. Šādu priekšlikumu šodien atbalstīja arī Ceļu satiksmes drošības padome.

Tuvākajā laikā ministrija sāks darbu pie indeksa metodoloģijas izstrādes. Indeksā plānots ietvert datus par negadījumu, iedzīvotāju un automašīnu skaitu un citus rādītājus.

"Ideja par satiksmes drošības indeksa izveidi radās, lai mudinātu pašvaldības aktīvāk domāt par infrastruktūru, kas ir piemērota mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem un viņu drošībai - tās ir drošas gājēju pārejas, nodalīti veloceļi un citi risinājumi," stāstīja idejas autors, SM parlamentārais sekretārs Jānis Butāns (JKP).

Pamudinājums nepieciešams, jo pašreiz Latvija satiksmes negadījumu ziņā ir viena no līdervalstīm visā Eiropā: 2018.gadā esot ceturtajā vietā ar 77 bojā gājušajiem uz miljons iedzīvotājiem ceļu satiksmes negadījumos, turklāt aptuveni 69% no visiem ceļu satiksmes negadījumiem ar cietušajiem notiek tieši apdzīvotās vietās.

"Plānots, ka pēc šāda indeksa izstrādes katru gadu tiks publiskots satiksmei drošāko un nedrošāko pašvaldību saraksts, tādējādi gadu gaitā redzot, kuras pašvaldības ir gatavas vairāk ieguldīt savu iedzīvotāju drošībā un kuras mazāk," uzsver Butāns.

Butāns skaidroja, ka Satiksmes ministrija risina satiksmes drošības problemātiku, vērtējot vidējā ātruma radaru ieviešanu, meklējot finansējumu veloceļu izveidei gar valsts autoceļiem un ieguldot citos autoceļu infrastruktūras risinājumos, savukārt pašvaldībām aktīvāk būtu jārīkojas tieši attiecībā uz mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku - gājēju, velosipēdistu - drošības infrastruktūru savās administratīvajās teritorijās.

Top komentāri

Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Lai šo sarakstu izveidotu, tiks pasūtīts "pētījums" par kādiem simts tūkstošiem!!!!!!!!!!!!!!
VVZ
V
Ko tik valdība aiz dīkas bezdarbības neizdomā!
:)
:
Bez pētījumiem var droši teikt ka.tā būs pašvaldība ar mazāko iedzīvotāju skaitu un mazāko ceļu skaitu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pasmelties pieredzi, atgriezties un to izmantot(2)

Darbdienā ap pusdienas laiku Ventspils tirgus placī rosība pamazām rimst. Īpaši aktīva tirdzniecība te norit piektdienās un sestdienās, bet noteiktos datumos norisinās gadatirgi un dažādi pasā...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas