Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Satiksmes drošība

Valda Meldera un Mārtiņa Sirmā sāpīgā pieredze pie velo stūres

Sāpīgi, neērti, traucējoši un apgrūtinoši – lauzti kauli nav nekāda jaukā pieredze. Radio personībai Valdim Melderim un pavāram Mārtiņam Sirmajam stāstu par lauztiem kauliem netrūkst – to saauguma vietas glabā atmiņas par bīstamām situācijām. Ar dažādām riskantām situācijām satiksmē un sāpīgām pieredzēm saskārušies arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Visi vienprātīgi atzīst – labāk lauzt savus sliktos braukšanas ieradumus, nevis kaulus -, kas arī ir Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas Tuvāk NĒ! sauklis.

Ministrs apturēs satiksmi pār Deglava tiltu

Neskatoties uz to, ka otrdien Rīgā pie Augusta Deglava ielas pārvada viens pēc otra notiek divi atsevišķi Rīgas domes un Ekonomikas ministrijas (EM) rīkoti pasākumi ar mērķi pārrunāt Deglava tilta remonta problēmas, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) jau izdevis rīkojumu par visu formalitāšu kārtošanu, lai tilts ceturtdien, 25. aprīlī satiksmei tiktu slēgts.

LAMB: Vai drons izvilks no stagnācijas?

Šobrīd Latvijas satiksmes drošībai nav tie optimistiskākie laiki, bojāgājušo skaits uz ceļiem, salīdzinot ar aizvadīto gadu, nesamazinās, esam Eiropas Savienības (ES) traģiskā reitinga beigu daļā, un nekas neliecina par drīzumā gaidāmu strauju pozitīvu izrāvienu, tādēļ jau sen ir pienācis laiks kopā ar tradicionālajiem un jau pārbaudītajiem risinājumiem sākt izmantot inovatīvas tehnoloģijas.

Lietuvā aizliegs lietot telefonu uz gājēju pārejām

Lietuvas valdība trešdien apstiprinājusi grozījumus ceļu satiksmes noteikumos, kas aizliedz runāt pa telefonu, šķērsojot brauktuvi pa gājēju pārejām. Jaunie noteikumi paredz, ka gājējam gan pirms brauktuves šķērsošanas, gan tās laikā jāatturas no jebkādām darbībām, kas varētu novērst viņu uzmanību no satiksmes situācijas, tai skaitā no mobilo sakaru ierīču lietošanas.

Krapsis: Satiksmes drošībā iestājusies stagnācija

Šogad satiksmes negadījumos gājis bojā 91 cilvēks un Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša vērtējumā satiksmes drošībā iestājusies stagnācija. Pēdējo desmit gadu laikā situācija uz ceļiem bija būtiski uzlabojusies, taču pagājušais gads un šis gads liecina par to, ka iestājusies "tāda kā stagnācija", jo apdraudēts Eiropā uzstādītais mērķis, proti, līdz 2020.gadam Latvijā reģistrēts par 50% mazāk bojāgājušo un smagi cietušo negadījumos, salīdzinot ar 2010.gadu, otrdien norādīja Krapsis.

Bez bojāgājušajiem uz ceļiem – vai utopija?

Satiksmes negadījumu ar letālām sekām vai smagi ievainotajiem skaits sarūk. Desmit gadu griezumā satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits samazinājies, bet smagas traumas guvušo, salīdzinot ar 2007. gadu, ir par 20% mazāk. Lai arī situācija uzlabojas, ir tālu līdz tam, lai par satiksmi atbildīgās institūcijas varētu ieslīgt pašapmierinātībā – tā saka VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) vadītājs Jānis Lange. Par situāciju uz ceļiem atbildība nesama ne vien LVC, Valsts policijai, Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD), bet katram no mums – satiksmes dalībniekiem, kuri iziet uz ielas kājām, braucot ar velosipēdu, auto vai ko citu. Un bieži vien inteliģentas tehnoloģijas, kuru mērķis ir palīdzēt droši aizbraukt līdz galam, brīnumus neizdara, jo pats autovadītājs nav gana možs un prātīgs.

LVC: Žogi pilnībā nepasargās autovadītājus no sadursmēm ar dzīvniekiem

Žogi autoceļu malās pilnībā nepasargās autovadītājus no sadursmēm ar dzīvniekiem, komentējot aizvadīto svētku brīvdienās notikušo traģisko ceļu satiksmes negadījumu uz Valmieras šosejas, kad <a href="https://diena.lv/raksts/latvija/zinas/kocenu-novada-divi-cilveki-gajusi-boja-tris-guvusi-traumas-14199931"?vieglā automašīna sadūrās ar alni, aģentūrai LETA atzina VAS Latvijas valsts ceļi pārstāvji. Pēc Latvijas valsts ceļu pārstāves Annas Kononovas paustā, nav tādu risinājumu, kas ļautu pilnībā novērst iespēju dzīvniekiem nokļūt uz ceļa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide