Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vēsture Dienā: Vārdi VDK kartotēkā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Atis Priedītis
A
Čekisti ne vienmēr pakļāvās pavēlēm. Vissmagākajos dzīves mirkļos mani izglāba tieši paši čekisti. Manuprāt, viņi saprata, ka tas ko viņiem liek darīt ir visbriesmīgākais noziegums. Un šādi momenti bija divi. Viens VDK virsnieks privātā sarunā man pateica ko darīt lai izdzīvotu. Es viņa padomam arī paklausīju. Otrs bija kāda VDK darbinieka anonīms telefona zvans. Man pat ir aizdomas, ka zinu, kurš zvanīja. Arī šis zvans un saruna man ļoti palīdzēja. Var gadīties, ka bija arī citi notikumi, par kuriem es pat nenojaušu. Bet saprotu, ka arī čekistu vidu bija sava veida Žaņi Lipkes (viņš kā zināms glāba no nošaušanas ebrejus). Zinot, ka viņiem šobrīd par to var draudēt nepatikšanas, viņu vārdus nenosaukšu. Bet varbūt būtu laiks sākt apzināt arī šādus notikumus.
Uldis
U
VDK nu viss saprotam ,ka tie ir Komunisti . Bet kā būs ar ASV AĢENTIEM KURI TAGAT ATRODAS Latvijā pie varas ? Latvijā uz doto brīdi prezidents ir Žīds premjērs ASV stukačš ,un strādā viņi ASV interesēs ,bet ne Latvijas Valsts .
Laiks
L
Uldiņ, un kāpēc krieviskais -...uz doto brīdi?
 • 3
 • 0
Pareizaissecinājums
P
Vēlme uzsildīt veco zupu, ko sauc par "čekas maisu tēmu", šī vēlme ir saprotama... taču tas neizdosies. Tauta par šo principā nevēlas runāt. Nopietni runāt. Jo, runājot un domājot par kolaborācijas tēmu, cilvēki neviļus ir spiesti ieskatīties sevī. Tas, ko viņi tur ierauga, pavēruši durvis ... liek viņiem strauji tās aizcirst atkal ciet.
hm
h
Tikai vienu daudzi palaiž garām. VDK toreiz strādāja un savus pienākumus pildīja dažādi, to skaitā arī gudri cilvēki. No kuriem varēja daudz ko mācīties, jo sevišķi tie, kas iesaistījās Latvijā tās drošības orgānos. Diemžēl, skaisti, patriotiski lozungi bija svarīgāki. Tas, kas sabiedrībā šajā sakarībā notiek šodien, lielākoties ir diletantiski pašizdomātas taisnības meklējumi, kuros netrūkst visa veida spekulāciju. Atriebības kāre ir akla un cilvēkus pazemojoša. Viss kopā tas kļūst par seriālu, kurš nekad nebeigsies, un daļai cilvēku dzīvi padarīs bezjēdzīgu.
Vai taisnība
V
Ka cilvēku vajāšana, pazemošana, iznīcināšana ir krimināli sodāma, jeb pastāv noziegumi, kas ir brīvi no atbildības?
 • 1
 • 0
Latvju puika
L
Svarigāk ir izķert tos , kuru sadarbojas ar krievu specdienestiem un vēstniecību šodien !
Senais
S
Interesanti, ka par šo tēmu izsakās faktiskie kolaboracionisti, kuri tagad smirdina, ka tā vajadzēja, ka nemaz citādi nevarēja, ja gribēja kaut ko sasniegt(Nez ko un kādā sistēmā?) ka citādi nesanāktu, kas sanāca u.tml. Nē, varēja gan, kaut dzīve daudziem tika sabojāta, bet tos, nez kāpēc, neintervē, jo negribas dažam labam no "sabiedrības krējuma" sagādāt neērtu situāciju, kaut to smerdeļu vairumam kauna nav.
Senais
S
Atvainojiet ? par atgādinājumu. kolaboracionists -a, v.; vēst. 1. Tāds, kas sadarbojas ar okupantiem, okupācijas režīmu.
 • 2
 • 1
?
?
Nezinu vec, kurš zem mana nika ierakstīja, bet tas ansītis precīzāk pateikt nevarētu par mani pašu. Tikai mani gan cionisti nav piesmējuši.
 • 0
 • 1
?
?
Nav , senais, nav te neviena cionista! Es esmu kolaborants, bet man par šo naivo teātri nav ko teikt. Un, ja būtu, diez vai kāds vēlētos to dzirdēt.
 • 1
 • 1
Atis Priedītis
A
Bija jāapzina konkrēti gadījumi, kad no VDK aktivitātēm cilvēki cieta ļoti smagi. Pie mums tika izvēlēts variants par šādiem gadījumiem klusēt. Visi lielie masu mediji kategoriski atsakās šādu informāciju publicēt. Tāpēc biju spiests uzrakstīt un izdot divas savu atmiņu grāmatas "Gan jau rīts mūs atradīs" un otru ar pseidonīmu Andris Marts - "Kristaps - slepenie protokoli". Otrajā grāmatā ir publicēti patiesi notikumi, kuri cilvēkus noved šoka stāvoklī. Grāmatas kulminācija - mana klīniskā nāve, kuru pārdzīvoju pēc pēdējās VDK pratināšanas. Protams, oficiāli viss tiek noliegts un noklusēts. Ar interesi gaidu, cik ilgi?
Atis Priedītis
A
@Irlielāmērāticams Nu jau gandrīz trīs gadu laikā nav bijis neviena pierādījuma, ka es savās grāmatās būtu melojis. Ir tikai to cilvēku uzbraucieni, kuri pat tuvumā nav bijuši notikumiem, kuros biju iesaistīts es. Savukārt, aculiecinieki klusē, jo vienkārši baidās sākt runāt. Pārāk augsta ranga cilvēki visā tajā bija iesaistīti.Neviens taču nedrīkst uzzināt, ka slavenība okupācijas laikos rīkojās kā pēdējais nelietis.
 • 7
 • 0
Atis Priedītis
A
Jānis Blūms (Menueta vadītājs), Ārija Elksne, Andrejs Lihtenbergs, Viatuts Nenišķis (dziedātājs), Juris Podnieks, Klāvs Elsbergs un citi. Cilvēka vairs nav, aizdomas, ka VDK specaģentu "darbs" tikai pierādījumu nav nekādu, patiesībā - lieta vienkārši netiek izmeklēta vai izmeklēšanas rezultāti tiek falsificēti. Un protams - nekādu vajāto un cietušo nav bijis. Tikai interneta komentāros parādās ļoti, ļoti ticami šo noziegumu apraksti.
 • 10
 • 0
K
K
Tādu gadījumu, kad kāds būtu smagi cietis nav! Vienkārši nav! Kādam bohēmistam - dzērājam kādu dzejoli cenzēja vai par dzeršanu neizlaida uz ārzemēm plezīrā. Tas arī viss.
 • 3
 • 10
Irlielāmērāticams
I
ka "visi lielie masu mediji" ir labi trenēti, satiekot tādus kā Tevi... ar vienu aci ātri ieskatīties kalendārā un noteikt šā brīža mēness fāzi. Es tā darītu noteikti. Jo , ir gadījies dzirdēt tādus "čekas apkarotāju" un "čekas upuru" stāstus, ka nevar aizmigt līdz trijiem... bet , kad izpēti sīkāk, izrādās, ka tikai fantāzija! Nekā personīga, tikai pieredze... .
 • 3
 • 7
>Horošijs
&
Ja kādā vēlētā amatā atrodas deputāti-aģenti, viņi tajos "maisos" nav, jo tad viņi līdz deputāta amatam nemaz nenokļūtu. Ja nu gadījumā viņi ir pārējo trīs CCCP specdienestu, kas darbojās šeit, aģenti, tad viņu vārdus Tu neuzzināsi nekad. Tieši tas jau ir tas nonsenss - pūlim ir pasviests grēkāžu saraksts, kurš tika speciāli atlasīts , jo krievi saprata - šie nav Krievijai lojāli, turpmākajam darbam nederēs! Tauta papriecājās par dažiem atmaskotiem dzejniekiem... tas arī viss. Kāda jēga?
nu,nu
n
Lai taisnojas kā grib, bet fakts paliek fakts.
Vecsčekists
V
Ar čekas maisiem izrīkojās tā, kā bērni - izbēra uz ielas apskatei. Saprotot, ka valsts varas īstenotāji rīkojas kā bērni... kā bērniem arī jautāšu - nu, puisīši, KO JŪS PANĀCĀT? KĀDS IR "SAUSAIS ATLIKUMS"? Var taču izdarīt secinājumus, divi gadi jau pagājuši... .
>:):)
&
Ir, patiešām ir viens reāli sajūtams "sausais atlikums"! Ar tautiskām prievītēm rotājušies tūtiņdreijeri vairs nevar nevar izmantot čekas maisu atvēršanas faktoru priekšvēlēšanu balagānos. Jo nav vairs ko atvērt. Par to prieks.
 • 7
 • 2
j
nu, panāca, ko vajadzēja, ir vēl viens sabiedrības daļu pretnostatījuma aspekts.....tā ir vieglāk pārvaldīt
 • 2
 • 5
:):)
:
Brīnišķīgs sausais atlikumus - nu tie maisi ir atvērti, nevienam nevarēs ar tiem draudēt, nav vairs tās aizdomu atmosfēras, par kuru raksts Dzene, un revolūcija nav notikusi, linča tiesa arī ne. Tā kā - viss bija pareizi - vajadzēja atvērt!
 • 5
 • 3
Horošijs
H
Interesētu 90.gadu Rīgas Domes deputātu, darbinieku vārdi, segvārdi. Personīgām pārdomām, redzeslokam un tamlīdzīgi.
?
?
Vai zināt, ka labākajam bijušā Totalitārisma centra čekisma speciālistam pērn tika atteikts darbs pēc profesijas un pašlaik viņš atrodas bez iztikas līdzekļiem. VDK vienmēr maksā savus parādus, letiņi.
Pareizaisjautājums
P
Kas tāds super labākais ir šajā "antičekistā"? Kas notiks pēc 20 gadiem? Šobrīd var būt runa par arhivāra darbu, nekas vairāk. Varbūt viņš izsauc Zukuļa garu? Nu, tādam es arī atteiktu!
 • 3
 • 6
žaunai
ž
Es pārzinu kadru pieejamību un kvalifikāciju šai jomā. Viņš bija labākais. Ak jā, viņam nepatīk atrasties ar vīriešiem vienā gultā, tas laikam tas ''kritērijs''. Kā jau teicu - cita PSRS Čekas speciālista šai līmenī Latvijā vairs nav un tuvākos 20 gadus nebūs. 1 : 0 Maskavas labā.
 • 6
 • 4
>?
&
Kāpēc atteikts darbs? Vai Tu neizslēdz iespēju, ka šis cilvēks "pēc profesijas" kritērijiem neatbilst tam, kas vajadzīgs šodien?
 • 5
 • 8

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas