Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

VID: Situācija ar "aplokšņu algu" maksāšanu ir dramatiska

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Tija
T
Kapec cilvekiem maksat nodoklus, ja tos nozog, isaimnieko, sev iedala alkatigie Latvijas prezidenti, ministri, deputati, ieredni...?
Vija
V
Tapēc ka cilvēkiem ir pienākums morāls pret valsti un sabiedrību.
 • 1
 • 3
Dostojevskis
D
Ja situācija ir "dramatiska"... tātad - ievērojami liela indivīdu masa pārkāpj likumu... vai tas neliek domāt, ka ar pašu likumu kaut kas nav īsti kārtībā?
bet
b
tas liek domāt, ka te ir milzu cilvēku massas (no CCCP) kam likumi nav no svara....
 • 1
 • 2
Sākt ar pašu VID!
S
VID strādā ap 4500 darbinieku, bet rezultāta nekāda. Tērē gadā astronomiskas summas gan ēkas nomai, gan zemes nomai, gan algām, gan prēmijām, gan izbraukumu pasākumiem, gan medicīnas apdrošināšanai. Nodokļu maksātāju katru dienu paliek mazāk, bet VID sastāvs aug- veicot reformas, tika izveidoti mākslīgi priekšnieku amati ar sarežģītiem nosaukumiem , glauniem kabinetiem un vēl glaunākām algām. Cerība, ka varbūt jaunā direktore Jaunzeme izmēzīs tos liekēžus, tad arī atradīsies vairāki miljoni ietaupītas nodokļu naudas.
2. Gr inv., 110 eiro mēnesī...
2
Nu re! Iztrūkstošs miljards vienu gadu, divus, trīs....bet es iztieku ar 110 eiro mēnesī. Neiztieku, protams, bet tāds ir mans ienākums. Bet te valsts gadā brīvi var neiekasēt miljardu, no kā varbūt arī man piešķiņķotu kādu cēnerīti. Man tas ir daudz.
bez aploksnim
b
Veikals laukos. Īpašnieks individuālais komersānts. 1) Apgrozijums 100 000, t.s. izeiviela, elektrība, apkure, degviela un nolietojums 64 000, alga un soc.nodoklis 24 000, peļņa 12 000. Nodoklis no peļņas 4 600. 2) Apgrozijums 100 000, t.s. izeiviela, elektrība, apkure, degviela un nolietojums 64 000, alga un soc.nodoklis 30 000, peļņa 6 000. Nodoklis no peļņas 4 600. 3) Apgrozijums 100 000, t.s. izeiviela, elektrība, apkure, degviela un nolietojums 64 000, alga un soc.nodoklis 36 000, peļņas nav. Nodoklis no peļņas 4 600. BANKROTS!
liberālis>Ekonomists
l
Lieberālā sabiedŗibā viens princips: nauda pāri visam! Citu principu nav!
 • 1
 • 0
>bez aploksnēm
&
Duraks pat baznīcā dabū pērienu!
 • 0
 • 0
bez aploksnem
b
ekonomistam. Nodokļu reforma individuālam komersantam: no 2018 gada nodoklis no peļņas (IIN no saimnieciskas darbības ienākumiem) IK maksa no summas, kas ir 20% no apgrozījuma. Apgrozījums 100 000, apliekamais ienākums 20 000 un nav nozīmes kādā ir peļņa. Pat zaudējums, nodoklis no peļņas jāmaksā!
 • 1
 • 0
Ekonomists
E
Tev bizness neiet ne tikai dēļ lieliem nodokļiem. Ir naudas daudzums kuru tavs pircējs atstāj pie tevis. No galvas varbūt 50 eiro mēnesī. Tie kuri pie tevis atstāj tos nieka 50 eiro pamatā dzīvo naturālajās saimniecības. Šī ir vēl viena sakarība bez lielajiem nodokļiem. Normālā valstī tavs apgrozījums būtu nozīmīgi lielāks. Un tu izdzīvotu. Vēl vairāk- attīstītos kā niša jo maksima, rimi, lidl utt uz laukiem, mazu lauku veikaliņu formātā neies. Un vēl ir pircēju solidaritāte. Tādu novēroju Beļģija, dzīvojot mazā ciematiņa- iedzīvotāji principa pēc lai neizputētu viņu mazais ciemata veikals bieži tur iepirkās. Un tas mazais veikals pēc platības un preču klāsta tik mazs nebija. Saimniekoja ģimene. Siers gan mēdza būt apkaltis. Mums tā ir utopija.
 • 1
 • 0
Krējums Saldais
K
Manuprāt ar aplokšņu algām viss kārtībā. Ja kas nav kārtībā, tā ir nodokļu sistēma. Nesaprotu, kāpēc nedrīkst atļaut cilvēkiem godīgi nopelnīt vairāk? Palielināt minimālo un neapliekamo minimumu? Ticība neļauj?
trusts nejaukais
t
risinaajums ir elementaars - samaziniet nodoklju slogu tad tos saaks maksaat.
Art
A
Valsts pati nodokļu maksātgribētājus ir iedzinusi nemaksātājos Dombrovskis bija tas kretīns, kurš kopā ar savu valdību piekāpās banku lobijam un atdeva cilvēkus “saplosīšanai” augļotājiem, atņēma viņiem mājas, dzīvokļus, darbu, iztikas līdzekļus, veica reālu genocīdu savu tautu izdzenot svešumā, uzņēmās valstij nevajadzīgu kredītu, kas tagad visiem jāiznes. Par 700000 tūkstošiem ir samazinājies iedzīvotāju daudzums un tas ir ārprāta skaitlis. Ierēdņu skaits gan ne par matu netiek mazināts. Latvijas tautai tiek nodarīta reāla kaitniecība, praktiski visās nozarēs – OIK, īpašuma nodokļi, regulārā banku putināšana, ‘gaismas piļu’ būvniecība, tā bez gala var turpināt saukt piemērus ar kuriem cilvēkus noliek izdzīvošanas režīmā
:)
:
Cik saprotu, tad VID aplokšņu algu apmēru nosaka pēc uzņēmuma darbības veida un profesijas koda, bet neņem vērā ne uzņēmuma apgrozījumu, ne uzņēmuma vecumu, lielumu. Ja liels starptautisks uzņēmums saviem speciālistiem var maksāt lielas algas, bet jaundibināts vietējais uzņēmums tā nevar, tad tiek uzskatīts, ka tur tiek maksātas aplokšņu algas. VID nesaprot, ka katram privātuzņēmumam, lai maksātu algas, tā nauda ir jānopelna. Iespējams, ka tās lielās aplokšņu algas ir tikai VID fantāzijas, tāpēc arī neveicas ar to iekasēšanu.
ļuļa
ļ
situācija ar vid ēkas īri ir dramatiska. nez tās durvis par 100 000 darbojas, vai jau atkal saplīsušas?
Vecsčekists
V
Es VID vadītāja vietā rīkotos šādi - izveidotu uzņēmumu - "slepeno aģentu" , kurš reāli darbojas reālā biznesa vidē. Šāds uzņēmums varētu dot skaidru izpratni par biznesa problēmām. Pagaidām rodas sajūta, ka VID ir ar vienu aci akls un ar vienu ausi kurls.
Stulba nodokļu politika
S
Uztaisīt nodokļu sistēmu, kas dod lielas priekšrocības aplokšņu algām (diferencēts neapliekamais minimums, progresīvs ienākuma nodoklis un solidaritātes nodoklis) un pēc tam šausmināties, ka šituācija ir dramatiska, ir vismaz stulbi
visstulbāk- Finanšu ministrija
v
visstulbāk, ka kaut ko tik stulbu izstrādā Finanšu ministrija
 • 11
 • 0
Hazanovs
H
Esmu ievērojis... līdz ko tautai grib iestāstīt kaut ko tādu, kas nav gluži patīkams... tiek lietots jēdziens "procent-punkti". Bet, ja valdība vēlas ziņot par kādu panākumu... tad runā par "procentiem". Interesanti...!
einars
e
Tie ir elementāri statistikas jēdzieni. Ar "iestāstīšanu tautai" tam nav absolūti nekāda sakara.
 • 1
 • 3
Hazanovs
H
Dažādi jēdzieni? Pastāsti - kādi? Es, protams, nekādas ekonomikas grāmatas nelasīšu, jo, lai saprastu tos tekstus ir atkal jāpērk trīs svešvārdu vārdnīcas.
 • 1
 • 1
Tie ir dažādi jēdzieni
T
procenti un procentpunkti ir dažādi jēdzieni. Ja tas tiešām ir "interesanti", tad vajag palasīt elementārās ekonomikas mācību grāmatas
 • 3
 • 3
joe
j
Staļinisms mūsos vēl dzīvs - ir tik patīkami cīnīties ar sekām nekā pievērsties grūtajam cēloņu novēršanas darbam.
NEBALSOTĀJS
N
Tas nav nekāds pārsteigums. Tas tā turpināsies, kamēr valdība sitīs micro uzņēmumus macro uzņēmējiem par prieku.
 • 4
 • 1
Irlielāmērāticams
I
ka Tu praktiski neko nezini nedz par Staļinu, nedz par viņa darba metodēm. Man šķiet, ka problēmas radās tieši un galvenokārt dēļ Staļina maniakālajiem centieniem novērst cēloņus.
 • 1
 • 3

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

54 nāves - viena cilvēka atbildība(16)

Tā dēvētajā Zolitūdes Maxima traģēdijā ir tikai viens vainīgais – būvinženieris Ivars Sergets. Tā atzinusi Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, kas otrdien lietā nolasīja spriedumu, attaisnojot astoņus...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas