Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +13 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Visās oficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte atbilst prasībām

Visās 56 oficiālajās Latvijas peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts, liecina šonedēļ veiktās peldūdens kvalitātes pārbaudes, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijas Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Jeroščeva.

Papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, ir virkne peldvietu, kurās, rūpējoties par iedzīvotāju veselību, ūdens pārbaudes tiek veiktas pēc vietējo pašvaldību iniciatīvas par pašvaldības līdzekļiem.

Visa informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama Veselības inspekcijas tīmekļa vietnē www.vi.gov.lv, kā arī atsevišķu pašvaldību tīmekļa vietnēs.

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus pirms peldēšanās izvērtēt iespējamos riskus un atcerēties par piesardzības pasākumiem, izmantojot ūdenstilpes. Pirms peldēšanās jāizvērtē veselības stāvoklis un peldētprasme, jāizvairās no straujas ieiešanas aukstā ūdenī, alkohola lietošanas un pārgalvīgas rīcības ūdenstilpēs.

Izmantojot peldvietu, pieaugušajiem ir jāpievērš pastiprināta uzmanība bērniem. Visdrošāk peldēties ir īpaši šim mērķim paredzētās un labiekārtotās vietās. Ja šādu peldvietu dzīvesvietas tuvumā nav, jāizvēlas ūdenstilpe ar lēzenu krastu, vēlams ar cietu pamatu. Upēs peldei jāizvēlas vietas, kur ir vismazākā straume un tuvumā nav atvaru.

Dodoties peldēties ezeros un upēs, kuros peldūdens kontrole nenotiek, jāpievērš uzmanība, vai peldvietas tuvumā neatrodas objekti, kas var ietekmēt peldūdens kvalitāti. Peldvieta jānovērtē arī vizuāli.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās Veselības inspekcija pārbaudīs visu peldsezonu - no 15.maija līdz 15.septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Nākamās plānveida analīzes tiks veiktas jūlija sākumā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas