Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ūdens kvalitāte

Visās oficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte atbilst prasībām

Visās 56 oficiālajās Latvijas peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts, liecina šonedēļ veiktās peldūdens kvalitātes pārbaudes, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijas Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Jeroščeva.

Ūdenī sagaida baktērijas

Nav nekas neparasts, ja ģimene siltā dienā dodas atveldzēties pie ūdens un pavisam ierasts skats ir mazi bērni ūdenstilpes seklākajās vietās, taču tieši tur, neapmainoties ūdenim, sakrājas visvairāk baktēriju. Turklāt jāatceras, ka ne visi cilvēki drīkst peldēties. Ārsti atgādina par tām saslimšanām, kuru laikā no ūdens priekiem vajadzētu izvairīties.

Rīgas neoficiālajās peldvietās ūdens atbilst kvalitātes prasībām

Visās Rīgas neoficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām, liecina Veselības inspekcijas (VI) apkopotā operatīvā informācija.Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad vairākas pašvaldības organizē un finansē ūdens paraugu ņemšanu peldvietās, kuras nav iekļautas valsts oficiālo peldvietu sarakstā.

Igaunijā gan vairāk izcilu, gan slēgtu peldvietu nekā Latvijā

Lietuvā un Igaunijā ir procentuāli vairāk oficiālo peldvietu ar izcilu ūdens kvalitāti nekā Latvijā, liecina Eiropas Komisijas (EK) publiskotais ikgadējais ziņojums par ūdens kvalitāti dalībvalstu oficiālajās peldvietās 2013.gadā. Tomēr jāatzīmē, ka Igaunija ir to sešu valstu starpā, kurās ir procentuāli visvairāk slēgtu peldvietu vai peldvietu ar sliktu ūdens kvalitāti.

Dzeramais ūdens Rīgā neatbilst Eiropas prasībām, tā uzlabošanai tērēs miljonus

Dzeramajā ūdenī Rīgā ir paaugstināts mangāna un dzelzs saturs, un pašlaik tas neatbilst Eiropas direktīvās noteiktajām prasībām. Kaut gan saskaņā ar speciālistu atzinumu cilvēku veselību tas neapdraud, ūdens kvalitāti tas pazemina - rada duļķainību un nogulsnes ūdensvados. Lai nodrošinātu prasībām atbilstošu dzelzs un mangāna saturu, Rīgā iecerēts līdz 2015. gada vidum uzbūvēt dzeramā ūdens sagatavošanas staciju Baltezerā, kas varētu izmaksāt 4,8-5,8 miljonus latu.

Dienas replika: Varbūt Nils Ušakovs spēj noteikt ūdens kvalitāti uz aci

Par Latvijas trūkumu amerikāņi esot sākuši uzņemt multenes, un mēs tiešām neesam pārmērīgi turīga valsts. Tomēr ar trūkumu arī nevajag pārspīlēt. Vai tiešām mums ir tik nabadzīga valsts, tik nabadzīgas pašvaldības, ka kopā nespēj samest 100 latu, lai pārbaudītu ūdens tīrību nemaz ne tik daudzajās valsts peldvietās? Vismaz lielākajās. Vismaz tajās, kurās peldas ievērojams cilvēku skaits.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide