Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Peldvietas

Peldvietās līdz +20 grādiem silts ūdens

Ūdens temperatūra Latvijas peldvietās jūrā, upēs un ezeros ir no +15 līdz +20 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un pašvaldību sniegtā informācija.

Rīgā šogad darbosies deviņas labiekārtotas peldvietas

Rīgas dome plāno šosezon pilsētā uzturēt deviņas labiekārtotas peldvietas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā. Peldvietas atrodas Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā, Rumbulā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā. Tostarp šogad labiekārtota teritorija Lucavsalas dienvidu daļā - Lucavsalas līcī. Peldvieta norobežota ar bojām, tajā izvietoti pārvietojamie sanitārie mezgli, atkritumu konteineri un informatīvās zīmes.

Ūdens temperatūra peldvietās no +4 līdz +15 grādiem

Aukstākais ūdens saglabājas jūrā, bet arī upēs un ezeros ūdens temperatūra pagaidām vēl nepārsniedz +15 grādus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Lielākājā daļā peldvietu ūdens kvalitāte ir laba

Lai gan auksto laika apstākļu dēļ daudzi Latvijas iedzīvotāji šogad vēl aktīvi neizmanto iespēju atpūsties ūdenstilpju tuvumā, lai nopeldētos, oficiāli peldsezona ir sākusies jau trešdien, 15. maijā, portālu Diena informē Veselības inspekcija (VI). Lai peldēšanās būtu droša, VI jau ir veikusi pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās.

Latvijā oficiāli beidzas peldsezona

Sestdien, 15. septembrī, visā Latvijā oficiāli noslēdzas peldsezona, aģentūra LETA uzzināja Veselības inspekcijā (VI). Nākamā peldsezona tiks atklāta 2019. gada 15. maijā. Tiesa, daudzviet peldvietās ūdens aizvien ir samērā silts - jūrā, kā arī lielā daļā upju un ezeru tā ir no +14 līdz +18 grādiem.

Brīdina par peldvietām, kur savairojušās zilaļģes

Ilgstošā karstuma un sausā laika dēļ Latvijas peldvietās (tās uzskaitītas zemāk) tiek novērota pastiprināta zilaļģu savairošanās, portāls Diena.lv uzzināja Veselības inspekcijā.

Rīgas peldvietās ūdens temperatūra nav zemāka par 20 grādiem

Nevienā no astoņām oficiālajām Rīgas peldvietām ūdens temperatūra šodien nav zemāka par plus 20 grādiem pēc Celsija, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija par ūdens temperatūru glābšanas stacijās.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide