Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus rosina iekļaut oficiālajā svētku sarakstā

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku iekļaušanu oficiālajā svētu sarakstā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Guntis Šūpulnieks. Viņš rosina noteikt 15.augustu - Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus - par svētku dienu, lai Latvijas iedzīvotāji varētu brīvi piedalīties šajos svētkos gan Aglonā, gan savā draudzē. Tāpat tiktu aktualizēta garīguma kopšana un attīstīšana, turklāt šādi Latvija iekļautos to valstu saimē, kuras "apzinās un nekautrējas no savām saknēm".

Šupulnieks mudina grozīt likumu "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", to papildinot ar minētajiem svētkiem.

Idejas autors uzskata, ka šie svētki ir neatņemama Latvijas vēstures, kultūras un reliģiskās dzīves sastāvdaļa. "Tam apliecinājums ir arī valsts augstāko amatpersonu klātbūtne šajos svētkos. Arī padomju varas gados cilvēki slepenībā svinēja šos svētkus. Jau toreiz tie bija sava veida nacionālās vienotības simbols," pauda iniciatīvas virzītājs.

Viņaprāt, piešķirot šai dienai svētku dienas statusu, tiktu atstāta ziņa arī nākamajām paaudzēm par to, kādas vērtības valstij ir svarīgas.

 

Top komentāri

absurds
a
kādām vēl saknēm? kāds sakars kaut kādai Marijai ar mūsu saknēm? Aprobežota tā saime jums tur..
:)
:
Kādreiz latvieši svinēja Māras dienu,ar Mariju latviešiem nav nekāda sakara.
smits
s
Kāpēc baznīca ir jāsaista ar valstiskām lietām!? Vai tad tā nav nošķirta no valsts!? Pietiek jau ar visādiem Ziemassvētkiem, labi tur ir Ziemas Saulgrieži tāpat kā vasarā Līgo vakars un Jāņi, tur plus/mīnus!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dānija izdos Misāni Latvijai(44)

Dānijas tiesa ceturtdien apstiprināja Dānijas ģenerālprokurora lēmumu atcelt Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) un atzina, ka Misāne jāizdod Latvijai, vēs...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas