Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vītolu fonds saņem lielāko ziedojumu pastāvēšanas vēsturē - trīs miljonus eiro

Vītolu fonds saņēmis lielāko ziedojumu pastāvēšanas vēsturē - trīs miljonus eiro, aģentūru LETA informēja fonda pārstāvji.

Tas bijis Austrālijā dzīvojošā, 2016. gada jūnijā mūžībā aizgājušā Gunāra Šterna testamentārais ziedojums. Šterns Vītolu fondam ziedojis piecus miljonus Austrālijas dolāru jeb vairāk nekā trīs miljonus eiro.

Vītolu fonda pārstāvji norādīja, ka tas ir pats lielākais ziedojums fonda vēsturē, kas apliecina atbalstu Vītolu fonda izvirzītajam mērķim - dāvāt Latvijai jaunus, izglītotus jauniešus, kuri spēs veidot veiksmīgu un panākumiem bagātu savas zemes nākotni.

Vītolu fonds reģistrēts 2002. gada 4. aprīlī. Tā dibinātāji ir Vilis un Marta Vītoli. Fonds ir iespēja cilvēkiem un uzņēmumiem, kas tic Latvijas nākotnei un jauniešiem, atbalstīt un finansēt jaunus, neatlaidīgus un talantīgus studentus. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas. Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās.

Kā liecina SIA "Firmas.lv" informācija, pērn Vītolu fonda apgrozījums saruka par 15% - no 1,85 miljoniem eiro 2016.gadā līdz 1,6 miljoniem eiro pērn. Savukārt fonda peļņa saruka par 64% - no 576 125 eiro 2016.gadā līdz 351 522 eiro pērn.

 

Top komentāri

Neslāvs
N
Gods Vītola kungam un visiem nepārkrievotajiem trimdas latviešiem, bez kuriem Latvijas atdzimšana nebūtu iespējama. Par baltu Latviju !
saskaitīju
s
Tajā šuplādē nav vairāk par 425k!
x
x
nu atkal kādam zaglim pilna kabata būs, laime pilnas bikses, ne tur jauniešiem ne tautiešiem kas paliks
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas